statystyki

Państwo pomoże zadłużonym rolnikom. Ich długi przekraczają już 158 mln zł

autor: Piotr Szymaniak30.01.2018, 07:30

FINANSE

Blisko 1,7 tys. gospodarstw, które wpadły w kłopoty, będzie miało szansę na uzyskanie wsparcia państwa. Chodzi o rolników znajdujących się w tak złej sytuacji, że nie mają możliwości uzyskania kredytów na rynkowych zasadach, co z kolei pozwoliłoby im odzyskać płynność finansową. Długi takich podmiotów przekraczają 158 mln zł. Przedstawiony właśnie przez resort rolnictwa projekt ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne przewiduje cztery rodzaje pomocy.

Pierwszy to dopłaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do oprocentowania kredytów udzielanych przez banki na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej. Łączna dopłata nie może przekroczyć 40 proc. udzielanego kredytu (60 proc. w przypadku młodych rolników), a sam kredyt nie może być większy niż 5 mln zł. Rolnik zapłaci odsetki w wysokości 2 proc., a pozostałą część dopłaci ARiMR.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • gosia(2018-02-08 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    I słusznie, że państwo chce pomóc. niestety ale wiele firm i osób prywatnych ma długi. warto się zabezpieczyć i mieć finanse pod kontrolą, choćby sprawdzając się w KRD. prosty a pewny sposób na to by wiedzieć na czym stoimy pod względem finansowym. trudne te czasy..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane