statystyki

Państwo pomoże zadłużonym rolnikom. Ich długi przekraczają już 158 mln zł

autor: Piotr Szymaniak30.01.2018, 07:30

FINANSE

Blisko 1,7 tys. gospodarstw, które wpadły w kłopoty, będzie miało szansę na uzyskanie wsparcia państwa. Chodzi o rolników znajdujących się w tak złej sytuacji, że nie mają możliwości uzyskania kredytów na rynkowych zasadach, co z kolei pozwoliłoby im odzyskać płynność finansową. Długi takich podmiotów przekraczają 158 mln zł. Przedstawiony właśnie przez resort rolnictwa projekt ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne przewiduje cztery rodzaje pomocy.

Pierwszy to dopłaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do oprocentowania kredytów udzielanych przez banki na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej. Łączna dopłata nie może przekroczyć 40 proc. udzielanego kredytu (60 proc. w przypadku młodych rolników), a sam kredyt nie może być większy niż 5 mln zł. Rolnik zapłaci odsetki w wysokości 2 proc., a pozostałą część dopłaci ARiMR.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • gosia(2018-02-08 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    I słusznie, że państwo chce pomóc. niestety ale wiele firm i osób prywatnych ma długi. warto się zabezpieczyć i mieć finanse pod kontrolą, choćby sprawdzając się w KRD. prosty a pewny sposób na to by wiedzieć na czym stoimy pod względem finansowym. trudne te czasy..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane