Koniec z BTE bis. Ścieżka szybkiego egzekwowania bankowych należności zniknie

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Emilia Świętochowska18.01.2018, 07:22; Aktualizacja: 18.01.2018, 08:04
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Po bankowym tytule egzekucyjnym instytucje finansowe zostaną pozbawione ułatwień pozwalających im odzyskiwać nawet wielomilionowe długi bez wdawania się w proces sądowy z klientem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

 • zaaa(2018-01-18 08:35) Zgłoś naruszenie 110

  "Związek Banków Polskich. Jego zdaniem doprowadzi to do negatywnych skutków dla samych klientów. Wiązać się bowiem będzie z koniecznością zastosowania przez banki innych mechanizmów zabezpieczających zaciągnięte kredyty, co wpłynie na wzrost ich kosztów." Juz widze kredyty ktorych RRSO przekracza 50%... po prostu klienci nie beda ich zaciagac. Juz teraz wole wziac sprzet AGD na raty 0% i bez ubezpieczenia i tak splacam moj zestaw HiFi po 50 zł przez 36 m-cy

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Inspektor Ostrzga ,pra -mafia ma się super(2018-01-18 16:12) Zgłoś naruszenie 71

  ......dla mnie to wszystko to działalność para-mafijna. oni pożyczają, im wiecej tym dla nich lepiej ,zapisując kary ,procenty z opieszałość itp ,. Potem gdy nie są w stanie ściągnąć udają sie do komornika co znowu bierze kasę,, potem gdy nadal nie sa w stanie ściagnąć gdyż dłużnik wyciągnął nogi, sprzedają ten dług korporacji cwaniaków , Potem na tym wszystkim zarabiają notariusze i sądy za odrzucenia spadków a na końcu łapią jakiegoś frajera albo zostają z palcem w dup na koszt innych lokat-owców. Czy Ci ludzie kiedyś odpowiedzieli osobiście za nieściągnięte kredyty?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ARA(2018-01-18 09:05) Zgłoś naruszenie 71

  A co z Funduszami Sekurytyzacyjnymi ( Prokura SA , Intrium Justutia i innymi ) które na podstawie własnych wyciągów z ksiąg rachunkowych podstawiają się za Banki w księgach wieczystych przepisując na siebie hipoteke , następnie pozywają właściciela nieruchomości do wysokości hipoteki powołując się na ,,domniemanie wpisu w KW. to jest dopiero przekręt -NALEŻY NATYCHMIAST WYKREŚLIĆ ART 194 I 195 USTAWY O FUNDUSZACH INWESTYCYJNYCH . nawet SN twierdzi że wyciąg z ksiąg Funduszu jest dokumentem prywatnym w procesie ale urzedowym w księgach wieczystych . Takie uprawnienia mają tylko fundusze .KORBA!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • B.O.P.E.(2018-01-18 11:28) Zgłoś naruszenie 43

  Czekam na przepisy wieszczów ludowych (ZZ,JK,PK,TK.SN), że dłużnik nie musi nic płacić.

  Odpowiedz
 • xyz(2018-01-19 07:42) Zgłoś naruszenie 30

  "A zdarza się, że pozwy z art. 485 par. 3 są też składane przez banki w elektronicznym postępowaniu upominawczym." Pozwy w postępowaniu NAKAZOWYM nie mogą być rozpoznawane w Elektronicznym Postępowaniu UPOMINAWCZYM. Ktoś coś pomylił :)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Andrzej(2018-01-20 18:48) Zgłoś naruszenie 00

  Z wekslami jest jednak duży problem. Po pierwsze są to weksle in blanco, a po drugie na zlecenie. Zacznę od klauzuli na zlecenie bo wówczas zarzuty materialne można kierować wyłączne do banku a po puszczeniu w obieg wobec funduszu pozostają nie wiele warte zarzuty formalne. W pierwszym przypadku dłużnika chronić powinno porozumienie wekslowe ale dużo zależy od rzetelności wypełniającego. W moim przypadku zamiast weksla po spłacie kredytu musiałem się zadowolić protokołem zniszczenia. Moim zdaniem z dwojga złego lepszy jest nakaz zapłaty niż weksel bo w sądzie jest szansa na dowiedzenie swoich racji a przy wekslu to może być dramat. Weksle in blanco w formule na zlecenie powinny zniknąć jako instrument zabezpieczania kredytu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane