statystyki

Jaką taryfę za prąd powinny stosować przedsiębiorstwa energetyczne? W szczególnych przypadkach prezes URE sam ją ustali

autor: Emilia Świętochowska11.01.2018, 07:54

ENERGETYKA

Nie będzie już wątpliwości co do tego, jaką taryfę za prąd powinny stosować przedsiębiorstwa energetyczne w sytuacji, gdy stara przestała obowiązywać, a nowa jeszcze nie została formalnie zatwierdzona. Usuną je nowe regulacje prawa energetycznego (t.j. Dz.U. 2017 r. poz. 220) zaproponowane właśnie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą szef Urzędu Regulacji Energetyki na wniosek operatora zatwierdza ceny i stawki za energię na okres nie dłuższy niż trzy lata (nie mogą one być wyższe niż ceny i stawki opłat obowiązujących dotąd, jeśli warunki zewnętrzne nie uległy zmianie). Jeśli jednak odmówi zatwierdzenia nowej taryfy, uznając, że powinna być niższa niż proponowana, to ta dotychczasowa nie będzie miała już zastosowania. Zamiast tego prezes urzędu sam ustali w drodze postanowienia wysokość opłat, które będą obowiązywać dane przedsiębiorstwo energetyczne aż do czasu wejścia w życie nowego cennika.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • youyeah(2018-01-31 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    ja polecam poszukiwania alterantywnego dostawcy energii elektrycznej. w moim przypadku okazalo sie, ze mialem stara umowe i stawki byly niekorzystne. po zmianie dystrybutora przy takim samym zuzyciu place znacznie mniej. polecam sprawdzic oferte firmy Axpo. jak przeszukiwalem oferty to ich byla najkorzystniejsza.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane