statystyki

Giełdy pchają w górę majątki miliarderów

autor: Łukasz Wilkowicz28.12.2017, 07:54; Aktualizacja: 28.12.2017, 09:07
Giełda. Notowania giełdowe

Giełda. Notowania giełdoweźródło: ShutterStock

Majątek 500 najbogatszych ludzi na świecie urósł w 2017 r. o 913 mld dol. Sięga obecnie 5348,9 mld dol. – wynika z listy stworzonej przez agencję informacyjną Bloomberg. Najbogatsi wzrost zawdzięczają przede wszystkim dobrej koniunkturze giełdowej. W górę poszły akcje ich spółek (w znaczącej części najzamożniejsi mieszkańcy naszej planety to twórcy dużych korporacji).

Z czwartego na pierwsze miejsce awansował w 2017 r. Jeff Bezos, twórca Amazonu. Firma, która startowała jako księgarnia internetowa, sprzedaje dziś w internecie także artykuły wyposażenia domowego czy żywność. Produkuje również filmy, które dystrybuuje we własnym serwisie. Jej wartość rynkowa zdecydowanie przekracza pół biliona dolarów. Dzięki jej wzrostowi Bezos jest też numerem jeden pod względem wzrostu wartości majątku. Wyprzedza Hui Ka Yana, szefa firmy deweloperskiej China Evergrande Group, którego majątek urósł w kończącym się roku o 25,9 mld dol., do 33,3 mld (co daje mu 26. lokatę na liście najbogatszych).


Pozostało 32% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2017-12-28 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Bo w finale preferowane są najwyższe piętra wieżowców ... I zamierzony cel wypala na 100% . I , po drodze , jest jeszcze trochę czasu , na refleksję .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane