Masoneria jest już passé. To korporacje rządzą współczesnym światem

autor: Bartek Godusławski24.12.2017, 09:00
Masoneria, Zakon Iluminatów czy Opus Dei są passé dla większości piewców spiskowej teorii dziejów

Masoneria, Zakon Iluminatów czy Opus Dei są passé dla większości piewców spiskowej teorii dziejówźródło: ShutterStock

Tajny rząd władający całym globem odchodzi do lamusa. Spiskowe teorie dziejów karmią się dzisiaj historiami biznesowych gigantów.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

 • Krzysztof(2019-01-23 14:23) Zgłoś naruszenie 30

  Teoria spiskową to bym nazwał wiarę w to, że tajne stowarzyszenia nie istnieją. Autor tego tekstu albo jest głupi albo slepy. Natłok dowodów jest przytłaczający, a Masoni już sie nawet z tym nie kryją.

  Odpowiedz
 • Rabi(2018-08-29 13:29) Zgłoś naruszenie 30

  Najlepiej wszystko sprowadzić do absurdu i teorii spiskowych. Skoro o niczym dyskutują na spotkaniach, to po co regularnie sie spotykają w niemiłosiernie strzezonych miejscach? Kogo się boją i z jakiego powodu mają zakaz rozmawiania o tym z osoabami trzecimi. Szkoda słów.

  Odpowiedz
 • Randap(2017-12-28 14:44) Zgłoś naruszenie 100

  Z wywodów autora ma się pojawić takie oto założenie: tak, jest klub Bildenberg i jest Komisja Trójstronna, ale to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Spotykają się, pogadają sobie o niczym i rozjeżdżają się do domu. Czy autor uważa czytelnika za dziecko w przedszkolu, które uwierzy we wszystko, co mu się powie? Litości.

  Odpowiedz
 • P...(2017-12-27 05:56) Zgłoś naruszenie 70

  autor chce, jak to zwykle bywa przy tego typu tekstach, zawstydzić ludzki zdrowy rozum i oczywistość. Tekst sprawia wrażenie pisania pod dyktando. Pedagogika obciachu, puder śmiałości i lans swego stanowiska, jako "roztropnego" nie każdego zwiedzie. Autorze...obalając...udowadniasz:) Podziwiam jednak upór w tej gimnastyce...Może nie zostawili wyboru?

  Odpowiedz
 • xyz(2017-12-25 13:28) Zgłoś naruszenie 10

  jeerry ...niech ..cięę Bóg ...prowadzi...............amen

  Odpowiedz
 • szaman(2017-12-25 02:19) Zgłoś naruszenie 90

  Ale ten artykuł to gniot. A kto zarządza korporacjami? Illuminaci i Masoneria dobrze się mają i są gotowi na "drastyczne" rozwiązania. Będzie bolało jak nigdy dotąd, ale to nie oni wyjdą z tego zwycięsko....

  Odpowiedz
 • Anividuanislychu(2017-12-24 23:58) Zgłoś naruszenie 163

  Największym sukcesem masonerii będzie fakt, kiedy ludzie uwierzą że jej nie ma.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Andrew(2017-12-24 22:55) Zgłoś naruszenie 51

  Autor tekstu zbyt duzo czasu poswieca ogladaniu filmow na You Tube. Jesli strategia rzadzenia Polska i jej finansami oparta jest o wiedze i doswiadczenie takich specjalistow jak autor tekstu to nic nie moze mnie zaskoczyc w tym kraju. Panowie nie jestescie od myslenia a jedynie od wykonywania polecen.

  Odpowiedz
 • Jerry (2017-12-24 19:05) Zgłoś naruszenie 81

  :) autor mnie ubawił. Dzięki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • marekCF(2017-12-24 13:51) Zgłoś naruszenie 256

  Autor słaba wiedza , a kto zarządza korporacjami i bankami np: JP Morgan Chase do kogo należy ? Wszystkie rodziny bankierów Rothschildowie , Rockefellerów itp . to wszystko należy do masonerii i luminancji . A także wszystkie korporacje .Trump jest masonem 33 stopnia ,tak jak wszyscy prezydencji USA .To fikcja że ludzie glosują i mają wybór kogo wybiorą , nazywają GOJA ludzi . Ż.ydowski Izraela to są Chazarami ,badania genetyczne potwierdziły to . Chazar nie ma w sobie ŻADNEJ izraelickiej krwi. Jego przodkami nie są biblijni Izraelici”. itp itp

  Odpowiedz
 • tttt.(2017-12-24 13:48) Zgłoś naruszenie 200

  Jezeli swiatem rzadza takie grupy to poszczegolne rzady wszystkich krajow to pasozyty.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • liberAL(2017-12-24 12:42) Zgłoś naruszenie 162

  Ze zdumieniem po kryzysie 2008 r. odkryłem, że instrumenty finansowe typu loteryjnego wszelkiej maści derywaty , futures i inne czorty iwany, które służyły do okradania maluczkich o mniej poinformowanych nadal funkcjonują i mają się dobrze, czyli generują zyski dla dobrze poinformowanych lub bardziej wykształconych. Piramidy finansowe nadal powstają i nikt ich nie zwalcza. Centra finansowe i przed i po kryzysie funkcjonują z tym samymi aktorami. I jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów. Zdywersyfikowały się tylko grupy wpływów, które złośliwi nazwaliby mafiami. Ja widzę grupę amerykańską, chińską, niemiecką, brytyjską, rosyjską,japońską, hinduską, półwyspu arabskiego może francuską. Z wzajemnych przepychanek rodzą się relacje międzynarodowe zaburzone globalizacją, czyli uczesanym neokolonializmem. Marksistowskie stwierdzenie"byt określa świadomość" jakoś zniknęło z dyskursu społecznego, ale jest jak najbardziej aktualne. Przykład najwyraźniejszy samochód elektryczny. Jak stare lobby samochodowe stepuje, żeby utrzymać status quo i zwalcza Muska różnymi mniej lub bardziej wyrafinowanymi metodami. Elektrownie konwencjonalne versus energia odnawialna - analogicznie. Co prawda teza ta przeczy tezie podstawowej, ale nie ulega kwestii, że wielu facetom marzy się rola wielkiego brata rządzącego światem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane