Święta strajkom nie sprzyjają: Azoty boją się utraty premii

autor: Monika Borkowska13.12.2017, 07:44; Aktualizacja: 13.12.2017, 09:59
Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.źródło: Wikimedia Commons

Załoga puławskich Azotów obawia się utraty kontroli nad wypracowanymi zyskami. A w efekcie premii.

Grupa Azoty, do której poza puławskimi zakładami należą jeszcze m.in. Zakłady Chemiczne „Police” i Zakłady Azotowe Kędzierzyn, wprowadza zmiany w strukturach sprzedaży.

Związki boją się o zyski i premie

– Obawiamy się wydzielenia pionu handlowego z naszej spółki. Nie chcemy, by podważano naszą integralność i nas rozczłonkowywano – powiedział DGP Piotr Śliwa, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w puławskich zakładach. – Handel to sprzedaż nawozów. Czyli pieniądze firmy. A nasze podwyżki, premie, nagrody są uzależnione od zysku. Boimy się, że nie będziemy mieć kontroli nad procesem sprzedażowym – dodaje.

Podwyżki w firmie powiązane są z wypracowywanym zyskiem EBITDA. – W ubiegłym roku, opracowując tabelę płac i podwyżek, ustaliliśmy pewne zasady w horyzoncie trzyletnim. Zgodnie z ustaleniami, jeśli w 2017 r. firma osiągnie 500 mln zł EBITDA, uruchomione zostaną podwyżki dla pracowników – poinformował Śliwa.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • LPU(2017-12-13 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    tarnów to największy szkodnik, żadnej wartości dodanej tylko drenaż i pasożytnictwo i poprawiam autora tego artykułu nie związkowcy się boją a pracownicy Zakładów Azotowych "Puławy"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane