Powstaje Dyrekcja Ochrony Środowiska. Rząd chce zwiększyć wydajność urzędów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.12.2017, 07:19; Aktualizacja: 06.12.2017, 08:47
Zdaniem resortu zmiana będzie prowadziła do uproszczenia struktury urzędów.

Zdaniem resortu zmiana będzie prowadziła do uproszczenia struktury urzędów.źródło: ShutterStock

Powstanie nowa instytucja – Dyrekcja Ochrony Środowiska (DOŚ). Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, którą wczoraj przyjęła Rada Ministrów. Nowe regulacje mają obowiązywać po trzech miesiącach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

DOŚ będzie państwową jednostką budżetową, która przejmie zadania Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ) oraz dyrekcji regionalnych. Teraz funkcjonuje 17 państwowych jednostek budżetowych (Generalna Dyrekcja i 16 regionalnych).

– Wymusza to zatrudnienie w każdej z nich osób zajmujących się sprawami administracyjnymi, co przy dostępnych środkach zmniejsza liczbę pracowników, którzy powinni skupić się na wykonywaniu ustawowych zadań związanych z ochroną środowiska i przyrody – argumentuje Ministerstwo Środowiska.


Pozostało jeszcze 43% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane