statystyki

Paryski szczyt klimatyczny „One Planet Summit" z udziałem Szydło

autor: Katarzyna Stańko29.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 29.11.2017, 09:23
Emmanuel Macron

Emmanuel Macronźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: THIBAULT CAMUS POOL

W grudniu szefowa polskiego rządu spotka się z prezydentem Francji na „One Planet Summit” – wynika z informacji DGP.

Beata Szydło przyjęła zaproszenie prezydenta Emmanuela Macrona na paryski szczyt klimatyczny, czyli „One Planet Summit”, który rozpoczyna się 12 grudnia w Paryżu. Szefowa rządu, przyjmując to zaproszenie podczas niedawnych rozmów w Pałacu Elizejskim, wykonała w stronę francuskiego prezydenta znaczący gest. Warto zauważyć, że na paryskim szczycie klimatycznym nie będzie ani prezydenta Donalda Trumpa, ani żadnego z wysokich rangą amerykańskich urzędników.

O ile na polskiej scenie politycznej nie dojdzie do większych zawirowań, możemy spodziewać się ze strony Warszawy reprezentacji na wysokim szczeblu podczas rozmów o zmianach klimatycznych. Prezydent Macron przywiązuje do nich dużą wagę. Polska jest organizatorem przyszłorocznego szczytu klimatycznego ONZ, COP24, który odbędzie się w Katowicach (3–14 grudnia). W tym szczycie weźmie udział ok. 18 tys. osób z 200 państw. Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Z uwagi na organizację COP24 Polska strona chce już teraz współpracować ze sztabem Macrona, poszukując kompromisów w związku z przyszłorocznym wydarzeniem.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane