statystyki

Paryski szczyt klimatyczny „One Planet Summit" z udziałem Szydło

autor: Katarzyna Stańko29.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 29.11.2017, 09:23
Emmanuel Macron

Emmanuel Macronźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: THIBAULT CAMUS POOL

W grudniu szefowa polskiego rządu spotka się z prezydentem Francji na „One Planet Summit” – wynika z informacji DGP.

Beata Szydło przyjęła zaproszenie prezydenta Emmanuela Macrona na paryski szczyt klimatyczny, czyli „One Planet Summit”, który rozpoczyna się 12 grudnia w Paryżu. Szefowa rządu, przyjmując to zaproszenie podczas niedawnych rozmów w Pałacu Elizejskim, wykonała w stronę francuskiego prezydenta znaczący gest. Warto zauważyć, że na paryskim szczycie klimatycznym nie będzie ani prezydenta Donalda Trumpa, ani żadnego z wysokich rangą amerykańskich urzędników.

O ile na polskiej scenie politycznej nie dojdzie do większych zawirowań, możemy spodziewać się ze strony Warszawy reprezentacji na wysokim szczeblu podczas rozmów o zmianach klimatycznych. Prezydent Macron przywiązuje do nich dużą wagę. Polska jest organizatorem przyszłorocznego szczytu klimatycznego ONZ, COP24, który odbędzie się w Katowicach (3–14 grudnia). W tym szczycie weźmie udział ok. 18 tys. osób z 200 państw. Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Z uwagi na organizację COP24 Polska strona chce już teraz współpracować ze sztabem Macrona, poszukując kompromisów w związku z przyszłorocznym wydarzeniem.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane