Ustawowe ułatwienia dla sektora MSP

autor: PAS28.11.2017, 07:31; Aktualizacja: 28.11.2017, 09:20
podatki, firma, przedsiębiorca

Zamawiający mogą też żądać osobistego wykonania kluczowych części zamówienia przez wykonawcę (eliminacja problemu „firm-teczek” bazujących na potencjale innych przedsiębiorców).źródło: ShutterStock

Obowiązujące od ponad roku przepisy spowodowały, że mali i średni przedsiębiorcy mają większe szanse na uzyskanie państwowych kontraktów.

Prace nad nowelizacją Ministerstwo Rozwoju podjęło w związku z koniecznością dostosowania polskich przepisów do prawa unijnego. Postanowiono jednak wykorzystać okazję i wprowadzić jednocześnie korekty, o których wspominał od lat drobny biznes. Przede wszystkim: ograniczenie znaczenia kryterium ceny w przetargach.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa nie są w stanie konkurować z największymi, gdy jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Ich przewagą jest jakość świadczonych usług. A powiedzmy sobie szczerze: trzeba odejść od przeświadczenia, że taniej zawsze znaczy lepiej - przekonywał kilkanaście miesięcy temu wicepremier Mateusz Morawiecki.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane