Rząd zajmie się Konstytucją Biznesu za 2-3 tygodnie - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem to największa zmiana prawa gospodarczego od ponad dwudziestu lat.

Morawiecki powiedział w Polsat News, że pakiet Konstytucji Biznesu jest w bardzo zaawansowanej fazie konsultacji i "za chwilę" trafi na radę ministrów. "Myślę, że w ciągu dwóch, trzech tygodni" - mówił. Jego zdaniem to będzie krok milowy na drodze do uchwalenia pakietu.

Wicepremier odpierał zarzuty, że zmiana ta się "ślimaczy". "To największa zmiana prawa gospodarczego od dwudziestu kilku lat. Ja bym powiedział nie tyle, że się ślimaczy, tylko jest bardzo głęboko konsultowana, ponieważ zawiera w sobie niezwykle ważne wątki z punktu widzenia przedsiębiorców" - powiedział.

Na początku października szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk powiedział PAP, że liczy, że pod koniec października lub na przełomie października i listopada pakiet ustaw Konstytucji Biznesu trafi na rząd.

Konstytucję Biznesu, na którą składa się pakiet pięciu projektów ustaw, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas Kongresu 590 w Rzeszowie jesienią ubiegłego roku. Ma ona przynieść istotną zmianę w funkcjonowaniu przedsiębiorców i poprawić jakość relacji między biznesem a administracją.