statystyki

EmiTel zdominował rynek? UKE rusza z konsultacjami

autor: Patryk Słowik05.10.2017, 07:40; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:18
internet-technologie

Działalność EmiTelu polega, w dużym uproszczeniu, na tym, że dzięki tej spółce możemy oglądać telewizję naziemną lub słuchać radia, gdyż odpowiada ona za przesył sygnału nadawcy.źródło: ShutterStock

Urząd Komunikacji Elektronicznej sugeruje, że EmiTel może być podmiotem dominującym w segmencie hurtowych usług transmisji sygnału telewizyjnego. Jeśli UKE wyda oficjalną decyzję, że tak jest faktycznie, będzie to oznaczało nowe obowiązki dla przedsiębiorcy. Co zdaniem niektórych ma służyć skłonieniu amerykańskiego właściciela do odsprzedaży spółki Skarbowi Państwa.

Działalność EmiTelu polega, w dużym uproszczeniu, na tym, że dzięki tej spółce możemy oglądać telewizję naziemną lub słuchać radia, gdyż odpowiada ona za przesył sygnału nadawcy. Gdy więc prezes TVP Jacek Kurski skarżył się na to, że telewizja publiczna nie dociera do wielu domostw, utyskiwał głównie na EmiTel.

W czerwcu 2017 r. w interpelacji poselskiej Anna Sobecka z PiS nawoływała: „Nie może być tak, że w trzydziestoośmiomilionowym państwie przesył programu telewizyjnego czy radiowego jest zmonopolizowany w jednych obcych rękach (...) Dziś należy otwarcie przyznać, że trzeba zrepolonizować firmę EmiTel, gdyż jej sprzedaż była błędem poprzednich rządów”.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane