statystyki

Materiały budowlane pod nadzorem rządu

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto04.10.2017, 07:56; Aktualizacja: 04.10.2017, 08:38
Dariusz Matysik, dyrektor ds. zastosowań i wprowadzania wyrobów w spółce Atlas, przyznaje, że statystyki badań próbek wyrobów budowlanych z ostatnich dwóch lat są faktycznie niepokojące.

Dariusz Matysik, dyrektor ds. zastosowań i wprowadzania wyrobów w spółce Atlas, przyznaje, że statystyki badań próbek wyrobów budowlanych z ostatnich dwóch lat są faktycznie niepokojące.źródło: ShutterStock

Niemal 60 proc. zbadanych próbek nie zgadza się z deklaracjami producentów. Resort infrastruktury szykuje sankcje dla nieuczciwych firm.

Rząd przygotowuje się do batalii z producentami wyrobów niespełniających deklarowanych przez nich norm i właściwości użytkowych. Na celownik bierze też nieuczciwych wykonawców, którzy wykorzystują na budowach materiały o właściwościach gorszych niż wskazane w projektach. Chce walczyć z oszustwami, wprowadzając m.in. skuteczniejsze i szersze kontrole.

Wyniki badań wyrobów budowlanych

Wyniki badań wyrobów budowlanych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Nasz cel to doprowadzenie do sytuacji, w której nadzór budowlany będzie przeprowadzał pełne, systemowe kontrole, obejmujące jednocześnie i budowy, i wykorzystywane materiały, i dystrybutorów. Do dyskusji jest też kwestia informowania o kontrolach przed ich rozpoczęciem – mówi Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • aaa(2017-10-04 09:01) Zgłoś naruszenie 20

    a może zacznijcie (wreszcie po 30 latach) kontrolować spółdzielnie mieszkaniowe, które zlecają po znajomości remonty firmom które używają materiałów uznanych za niespełniające norm?????

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane