statystyki

Materiały budowlane pod nadzorem rządu

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto04.10.2017, 07:56; Aktualizacja: 04.10.2017, 08:38
Dariusz Matysik, dyrektor ds. zastosowań i wprowadzania wyrobów w spółce Atlas, przyznaje, że statystyki badań próbek wyrobów budowlanych z ostatnich dwóch lat są faktycznie niepokojące.

Dariusz Matysik, dyrektor ds. zastosowań i wprowadzania wyrobów w spółce Atlas, przyznaje, że statystyki badań próbek wyrobów budowlanych z ostatnich dwóch lat są faktycznie niepokojące.źródło: ShutterStock

Niemal 60 proc. zbadanych próbek nie zgadza się z deklaracjami producentów. Resort infrastruktury szykuje sankcje dla nieuczciwych firm.

Rząd przygotowuje się do batalii z producentami wyrobów niespełniających deklarowanych przez nich norm i właściwości użytkowych. Na celownik bierze też nieuczciwych wykonawców, którzy wykorzystują na budowach materiały o właściwościach gorszych niż wskazane w projektach. Chce walczyć z oszustwami, wprowadzając m.in. skuteczniejsze i szersze kontrole.

Wyniki badań wyrobów budowlanych

Wyniki badań wyrobów budowlanych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Nasz cel to doprowadzenie do sytuacji, w której nadzór budowlany będzie przeprowadzał pełne, systemowe kontrole, obejmujące jednocześnie i budowy, i wykorzystywane materiały, i dystrybutorów. Do dyskusji jest też kwestia informowania o kontrolach przed ich rozpoczęciem – mówi Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • aaa(2017-10-04 09:01) Zgłoś naruszenie 20

    a może zacznijcie (wreszcie po 30 latach) kontrolować spółdzielnie mieszkaniowe, które zlecają po znajomości remonty firmom które używają materiałów uznanych za niespełniające norm?????

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane