statystyki

Otwarcie biznesu zajmuje tygodnie

autor: Patryk Słowik03.10.2017, 07:40; Aktualizacja: 03.10.2017, 10:07
praca, pracownik, zebranie

Najważniejszy powód długiego oczekiwania na rejestrację to bowiem to, że wciąż w sądach jest za mało sędziów i referendarzyźródło: ShutterStock

 W blisko połowie sądów rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa miesiąc lub dłużej. Pokazuje to najnowsze badanie instytutu badawczego ABR SESTA opublikowane przez serwis MondayNews.

Z analiz wynika, że najszybciej działalność można rozpocząć w Kielcach, Szczecinie i Toruniu. Najdłużej przedsiębiorcy czekają w Bydgoszczy i Poznaniu.

– Dane instytutu badawczego ABR SESTA wyraźnie wskazują, że w dużych miastach zarejestrowanie spółki z o.o. zajmuje najczęściej miesiąc. W tym czasie przedsiębiorca może np. podpisać umowę wstępną na wynajem biura i zakupić meble, o ile zdecydował się na sporządzenie umowy spółki przed notariuszem. Jednak trudno mu będzie zawrzeć poważny kontrakt z klientem – zaznacza cytowany w komunikacie agencyjnym radca prawny Marek Niczyporuk z Kancelarii MSDS LEGAL Szczotka Szczygieł. A to dlatego, że większość kontrahentów sprawdza swoich biznesowych partnerów w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane