statystyki

Otwarcie biznesu zajmuje tygodnie

autor: Patryk Słowik03.10.2017, 07:40; Aktualizacja: 03.10.2017, 10:07
praca, pracownik, zebranie

Najważniejszy powód długiego oczekiwania na rejestrację to bowiem to, że wciąż w sądach jest za mało sędziów i referendarzyźródło: ShutterStock

 W blisko połowie sądów rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa miesiąc lub dłużej. Pokazuje to najnowsze badanie instytutu badawczego ABR SESTA opublikowane przez serwis MondayNews.

Z analiz wynika, że najszybciej działalność można rozpocząć w Kielcach, Szczecinie i Toruniu. Najdłużej przedsiębiorcy czekają w Bydgoszczy i Poznaniu.

– Dane instytutu badawczego ABR SESTA wyraźnie wskazują, że w dużych miastach zarejestrowanie spółki z o.o. zajmuje najczęściej miesiąc. W tym czasie przedsiębiorca może np. podpisać umowę wstępną na wynajem biura i zakupić meble, o ile zdecydował się na sporządzenie umowy spółki przed notariuszem. Jednak trudno mu będzie zawrzeć poważny kontrakt z klientem – zaznacza cytowany w komunikacie agencyjnym radca prawny Marek Niczyporuk z Kancelarii MSDS LEGAL Szczotka Szczygieł. A to dlatego, że większość kontrahentów sprawdza swoich biznesowych partnerów w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane