statystyki

Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

autor: Artur Sierant02.10.2017, 07:50; Aktualizacja: 02.10.2017, 08:59
W dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami.

W dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami.źródło: ShutterStock

Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów.

– Na początku była oczywiście nauka Chlapecadła i Portografia – odpowiedział Żółwiciel – a później różne odgałęzienia Arytmetyki – Wodowanie, Obejmowanie, Dnożenie i Brzydzielenie.

– Nigdy nie słyszałam o „Brzydzieleniu” – odważyła się wtrącić Alicja. – Cóż to jest takiego?

Zdumiony Gryf aż uniósł obie łapy. – Nigdy nie słyszała o „Brzydzieleniu”! – wykrzyknął. – Mam nadzieję, że wiesz, co oznacza słowo „Upięknianie”?

Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów. Uczniowie dostali do przeczytania tekst sprawdzający ich umiejętność czytania ze zrozumieniem – i nie wszystko zrozumieli. W pierwszym akapicie tekstu... odwołano późniejsze polecenia dotyczące aktywności fizycznej. Ale kto teraz traci czas na czytanie długich, złożonych zdań.

Ćwiczeń z wodowania i dnożenia ze zrozumieniem już się nie przeprowadza. I może dlatego w dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami. W lutym bieżącego roku zarząd spółki Platynowe Inwestycje podjął decyzję o emisji akcji serii G emitowanych w trybie prawa poboru 1:2 (na jedną starą akcję przypadały dwie nowe) po cenie emisyjnej równej cenie nominalnej (10 gr). Akcje były wówczas notowane po 95 gr, oferta wyglądała więc atrakcyjnie.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane