statystyki

Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

autor: Artur Sierant02.10.2017, 07:50; Aktualizacja: 02.10.2017, 08:59
W dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami.

W dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami.źródło: ShutterStock

Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów.

– Na początku była oczywiście nauka Chlapecadła i Portografia – odpowiedział Żółwiciel – a później różne odgałęzienia Arytmetyki – Wodowanie, Obejmowanie, Dnożenie i Brzydzielenie.

– Nigdy nie słyszałam o „Brzydzieleniu” – odważyła się wtrącić Alicja. – Cóż to jest takiego?

Zdumiony Gryf aż uniósł obie łapy. – Nigdy nie słyszała o „Brzydzieleniu”! – wykrzyknął. – Mam nadzieję, że wiesz, co oznacza słowo „Upięknianie”?

Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów. Uczniowie dostali do przeczytania tekst sprawdzający ich umiejętność czytania ze zrozumieniem – i nie wszystko zrozumieli. W pierwszym akapicie tekstu... odwołano późniejsze polecenia dotyczące aktywności fizycznej. Ale kto teraz traci czas na czytanie długich, złożonych zdań.

Ćwiczeń z wodowania i dnożenia ze zrozumieniem już się nie przeprowadza. I może dlatego w dorosłym życiu młodzi absolwenci szkół mają kłopoty z tymi arytmetycznymi operacjami. W lutym bieżącego roku zarząd spółki Platynowe Inwestycje podjął decyzję o emisji akcji serii G emitowanych w trybie prawa poboru 1:2 (na jedną starą akcję przypadały dwie nowe) po cenie emisyjnej równej cenie nominalnej (10 gr). Akcje były wówczas notowane po 95 gr, oferta wyglądała więc atrakcyjnie.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane