Pod hasłem „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” 2 października 2017 roku z inicjatywy „Dziennika Gazety Prawnej” ruszy piąta edycja ogólnopolskiego miesiąca przedsiębiorcy – wydarzenia, w ramach którego redaktorzy DGP, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

W tym roku tematem przewodnim całego cyklu artykułów, debat i samego wydarzenia (gali finałowej) w dniu 24 października jest „Polska wobec gospodarczych wyzwań współczesnego świata”.

Przez cały październik (2-25 października), codziennie na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ukazywać się będą artykuły w cyklu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”, natomiast we wtorki (3, 10 i 17 października) odbędą się debaty z udziałem przedstawicieli przedsiębiorców i ekspertów z rynku, prowadzone przez redaktora „DGP”.

Zaplanowane tematy debat:

• 3 października „Wspomagana rewolucja – polska przedsiębiorczość wobec wyzwań współczesności.”
• 10 października „Budowa własnego kapitału gwarancją bezpieczeństwo i stabilności rozwoju”
• 17 października „Współpraca państwa i biznesu w budowie gospodarki opartej na innowacji know how odpowiedzią na wyzwania współczesności”

Ponadto w ramach projektu ogłoszony zostanie konkurs do którego zapraszamy m. in. firmy, których produkty, usługi i technologie odnoszą rynkowe sukcesy w kraju i za granicą, są przykładem znakomitej jakości i nowoczesności, mają ogromny potencjał, stanowią powód do satysfakcji, a nawet dumy. Firm, które nie ustępują światowej konkurencji; przeciwnie – świadczą o sile naszej gospodarki. I które mogą zapewnić jej dobrą przyszłość. Rozwój.

Akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” zakończy Gala Finałowa 24 października. Towarzyszyć jej będzie okolicznościowe wydanie „Dziennika Gazety Prawnej”. W tym dniu całe wydanie „DGP” przygotowane zostanie wspólnie z zaproszonymi na kolegium redakcyjne przedsiębiorcami.

W programie Gali przewidziane są m.in. debaty oksfordzkie, panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, oraz rozstrzygnięcie konkursu dla przedsiębiorców w kategoriach – Marka, Inwestycje, Technologie.