statystyki

Drobni inwestorzy ucierpią na blokowaniu stron internetowych

autor: Patryk Słowik20.09.2017, 07:32; Aktualizacja: 20.09.2017, 09:45

 Blokowanie stron internetowych może spowodować szkody nie tylko niesłusznie oskarżanym firmom, lecz także klientom rynku finansowego. Twierdzi tak w swej opinii do projektu nowelizacji ustawy o nadzorze Fundacja Panoptykon.

Przypomnijmy: w maju 2017 r. organizacja ujawniła, że Komisja Nadzoru Finansowego przygotowała projekt ustawy, która zwiększy kompetencje jej urzędników. Kluczową zmianą ma być wprowadzenie mechanizmu umożliwiającego blokowanie domen internetowych tych przedsiębiorców, którzy będą wpisani na listę ostrzeżeń publicznych. Na początku lipca DGP poinformował, że inicjatywa KNF zyskała uznanie w resorcie finansów. Kilka dni później ministerstwo przedstawiło projekt jako własny.

Fundacja Panoptykon zwraca uwagę na to, że decyzje o wpisywaniu podmiotów do wykazu zastrzeżonych domen będą podejmowane bez nadzoru sądu. „Komisja nie musi nawet składać w tym celu zawiadomienia do prokuratury – wystarczy, że uzna, iż wymaga tego ochrona interesów uczestników rynku. Kto sprawdzi, czy rzeczywiście było to konieczne?” – czytamy na stronie organizacji.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Cyklon(2017-09-21 14:23) Zgłoś naruszenie 20

    Mnie tak zablokowali kiedyś orange.pl -miałem taką firmę, okazało się później że strona była w porządku tylko Orange (TPSA) chciało ją ukraść -jak widać skutecznie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane