statystyki

Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

autor: Bartek Godusławski18.09.2017, 07:48; Aktualizacja: 18.09.2017, 08:19
Podczas wizyty w USA prezydent Polski weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Podczas wizyty w USA prezydent Polski weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZźródło: ShutterStock

Andrzej Duda spotka się w USA z funduszami private equity oraz bankami inwestycyjnymi. I spróbuje je zachęcić do zaangażowania w Polsce. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna jutro wizytę w USA, podczas której weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To niejedyny punkt trzydniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

– Uznaliśmy, że warto przy okazji spotkać się z przedstawicielami sektora finansowego. To będą instytucje, które są już w Polsce obecne, ale głównie takie, które chcemy zachęcić do inwestowania u nas – mówi nam minister Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta. Informuje, że Andrzej Duda zamierza podkreślać za oceanem stabilność polskiej gospodarki, wielkość rynku oraz zwracać uwagę na atuty naszego geograficznego położenia i przynależność do UE.

Na liście instytucji, które wezmą udział w spotkaniu z prezydentem, jest m.in. Alinda Capital Partners, który kupił nad Wisłą spółkę Emitel, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Oprócz niego będzie jeszcze kilkanaście innych funduszy private equity, które inwestują dziesiątki miliardów dolarów na całym świecie.

– Fundusze kapitałowe są dzisiaj poważnymi globalnymi graczami i należy do nich gros dużych światowych firm. Ich aktywność w Polsce jest jednak niska i chcemy, aby to się zaczęło zmieniać – podkreśla w rozmowie z DGP Marta Gajęcka, doradca prezydenta. Zwraca przy tym uwagę, że na tak płytkim rynku kapitałowym jak nasz fundusze private equity powinny być ważnym źródłem finansowania dla firm, które nie mogą lub nie chcą wejść na giełdę.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane