statystyki

Przejąć media, zniszczyć Sorosa, zagłaskać diasporę

autor: jj, Dominik H&#23329.08.2017, 07:57; Aktualizacja: 29.08.2017, 09:02
George Soros (7)

George Soros (7)źródło: Bloomberg

Rząd Węgier wypowiedział wojnę mediom, które współpracują z „mafijną siecią George’a Sorosa” i brukselskimi biurokratami. To główny cel wyznaczony przez premiera Viktora Orbána na najbliższe miesiące przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się wiosną 2018 r .

Na wstępie ważne jest zastrzeżenie, że pomiędzy terroryzmem, biurokratami Brukseli a Sorosem Budapeszt stawia znak równości. Działania miliardera – zdaniem rządu – mają na celu zalanie Europy milionem migrantów, co w konsekwencji doprowadzi do pozbawienia jej tożsamości i utworzenia nowego muzułmańskiego imperium. Co więcej, sieci filantropa sięgają aż po instytucje unijne, które wspierają jego plan. To tylko góra lodowa rządowej retoryki.

Sytuacji nie zmienia stanowisko jednego z prominentnych europosłów Fideszu, Györgya Schöpflina, który przekonuje, że to nie Soros stoi za unijną polityką. Dziennik „Magyar Nemzet” dotarł do oficjalnych wytycznych skierowanych do dyplomatów dotyczących ich wystąpień z okazji święta narodowego 20 sierpnia. Jeden z przykładów? „Dziś wybieramy pomiędzy świętym Stefanem (pierwszym królem Węgier, któremu poświęcone jest święto – red.) a George’em Sorosem” czy „stoimy przed wyborem, czy będziemy żyć razem z tymi, którzy atakują naszą kulturę”.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Kpiarz (2017-08-29 18:06) Zgłoś naruszenie 20

    I takich sojuszników jak Węgry i Turcja nam potrzeba. Razem z nimi stworzymy trójkąt miłośników średniowiecza.

    Odpowiedz
  • Marta(2017-08-30 08:48) Zgłoś naruszenie 01

    No nie dziwię się...Soros to psychopata....Po Osiatyńskim to chyba teraz Bodnar jest jego prawą ręką...Za pomocą tych swoich "dobrych " organizacji niszczy , knebluje najsłabszych...Obawiam się jednak , że jest już za późno aby go unieszkodliwić....

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane