statystyki

Ostrożnie z wydawaniem unijnych pieniędzy

autor: Sławomir Wikariak28.08.2017, 07:39

ORZECZENIE

Jeśli inwestycja jest wspomagana ze środków unijnych, to nawet najdrobniejsze prace można rozpocząć dopiero po dacie ustalonej w umowie o dofinansowanie. Już samo sporządzenie szkicu geodezyjnego może oznaczać utratę całego, liczonego nawet w milionach złotych wsparcia.

Przedsiębiorca z Lubelszczyzny, zajmujący się dotychczas usługami elektrycznymi, postanowił rozszerzyć swą działalność. Kupił prawo do użytkowania wieczystego zabytkowych warsztatów w porcie rzecznym i postanowił przekształcić je w kompleks hotelowo-restauracyjny. Chciał skorzystać ze wsparcia przewidzianego dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Lubelskiego, ale jego pierwszy wniosek miał braki formalne. Drugi spełniał wszystkie wymogi i pozwolił na podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich. Całkowitą wartość projektu oszacowano na blisko 8 mln zł, z czego dofinansowanie miało objąć 2 mln zł.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane