Morawiecki: Taką nadwyżkę budżetu po lipcu mamy pierwszy raz od 28 lat

25.08.2017, 13:52; Aktualizacja: 25.08.2017, 13:58
MF poinformowało w piątek w komunikacie, że budżet miał po lipcu 2,4 mld zł nadwyżki.

MF poinformowało w piątek w komunikacie, że budżet miał po lipcu 2,4 mld zł nadwyżki.źródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Taką nadwyżkę budżetu po lipcu mamy pierwszy raz od 28 lat, ten rok może się zamknąć deficytem budżetu poniżej 40 mld zł, liczonym według metodologii krajowej – mówi PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Temida(2017-09-20 21:16) Zgłoś naruszenie 10

    Kłamstwa i obietnice wyniosły PiS do rządzenia? Kreatywna księgowość i księgowe sztuczki - czy to sukces M.Morawieckiego tzw. nadwyżki 5 miliardów na koniec sierpnia 2017 ? Kłamstwa i sztuczki księgowe nie oszukają nas !? Rząd, żeby mieć świetne dane na początek 2017 roku zrobił... ?  Zwroty VAT, które zazwyczaj wypłacane są w styczniu, oddał firmom już w grudniu. Efekt? Rekordowy wpływ z VAT w styczniu tego roku w wysokości 21,9 mld zł. Dla porównania 2016/2017 r. Budżet państwa na 2016 r. dochody w wysokości 296.879,2 mln zł, wydatki w wysokości 351.499,2 mln zł, deficyt budżetowy na kwotę nie większą niż 54.620 mln zł. Budżet na 2017 r.rok dochody budżetu państwa wyniosą ponad 325 mld zł, wydatki - ponad 384 mld zł; maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

    Odpowiedz
  • pesymista(2017-08-28 04:52) Zgłoś naruszenie 32

    Skoro jest tak dobrze to dlaczego zadluzono kraj w br na kolejne 45 mld zl.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dziadek Franek(2017-08-27 08:29) Zgłoś naruszenie 86

    Wśród niektórych komentujących widać niechęć do faktów i poszukiwanie czegokolwiek do czego można się by przyczepić. Z siedmiu miesięcy 4 charakteryzowały się nadwyżką budżetową i nie ma wskazań by nastąpiło w najbliższym czasie jakieś załamanie. Deficyt w grudniu spowodowany był skumulowaniem wcześniejszych wypłat zwrotów VAT w celu przesunięcia dochodów na rok następny, . Więcej obiektywizmu mniej uszczypliwości.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-08-26 18:17) Zgłoś naruszenie 117

    Profesor Gomułka na Onecie ogłosił wlaśnie że żadnej nadwyżki nie ma, a koniec roku będzie bardzo trudny bo trzeba będzie wypłacić emerytury ok. 300-500 tys. wcześniejszych emerytów.

    Odpowiedz
  • Anna(2017-08-26 12:35) Zgłoś naruszenie 77

    Według metodologii krajowej. Jak się nie zepnie, zmodyfikujemy metodologię. Pan Wielce Wybitny Prezentator Prezentacji Syn Tatusia i Historyk Bankowy.

    Odpowiedz
  • windykator(2017-08-26 11:23) Zgłoś naruszenie 134

    krytykującym pisi orów chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz :) mianowicie " Dochody z podatku VAT były wyższe o 24,4 proc. rdr " przy wzroście PKB rzędu 4% i inflacji rzędu 2%

    Odpowiedz
  • helmut(2017-08-26 11:09) Zgłoś naruszenie 1410

    Powiedzmy sobie to wprost. Co roku byliśmy okradani na grubą kasę. Ktoś tę kasę kradł. Teraz nie może albo robi to w sposób bardzo ryzykowny. I ten ktoś jest zły. I ten ktoś wspiera ataki na rząd, bo ma utrudnione rabowanie. Rząd może ci się nie podobać. Ale chyba nie akceptujesz rabunku Polaków?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 500+(2017-08-26 10:53) Zgłoś naruszenie 711

    Dawaj kasę premierku w gardle zaschło

    Odpowiedz
  • z(2017-08-26 10:06) Zgłoś naruszenie 89

    A w czerwcu było 6 mld nadwyżki i już po 30 dniach spadła o 3,5 mld długu ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie bój ...Przyjdzie PO i POzamiata nadwyżkę(2017-08-25 14:42) Zgłoś naruszenie 713

    Będzie jak zwykle Deficyt z 500 Mld Zł.... i ciecie płac, bezrobocie i nędza.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz