statystyki

Przedsiębiorcom windykator już niestraszny

autor: MW02.08.2017, 07:40; Aktualizacja: 02.08.2017, 08:34
dług, kasa, pieniądze, bieda

57 proc. ankietowanych uważa, że windykator kontaktuje się z zadłużonym, aby uzgodnić możliwe dla niego terminy i kwoty spłat, jednocześnie pomagając mu rozwiązać ten przykry dla obu stron problemźródło: ShutterStock

 Niemal czterech na 10 dłużników deklaruje, że nie zerwie współpracy z firmą, która skierowała ich długi do profesjonalnej windykacji.

Zadłużenie Polaków rośnie. Kwota długów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej na koniec czerwca wynosiła 42,6 mld zł (rok wcześniej 36,5 mld zł). Wraz z długami rośnie też popularność outsourcingu windykacji. Jak jednak wynika z przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Kaczmarski Inkasso badania „Wizerunek windykatora”, aż 71 proc. ankietowanych przejawia zrozumienie dla wierzycieli, którzy korzystają z usług firm windykacyjnych. 24 proc. uważa, że to najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Co ciekawe, 74 proc. ankietowanych, którzy mieli kontakt z negocjatorem jako dłużnicy, nie widzi negatywnych aspektów windykacji. Dobrze ocieniani są też sami negocjatorzy (zaledwie 6 proc. badanych wskazuje na ich negatywne cechy).

– Przez 25 lat naszej działalności negatywne stereotypy sprzed lat ustąpiły miejsca pozytywnemu postrzeganiu ludzi zajmujących się windykacją, którzy dzisiaj kojarzeni są z wykształconymi negocjatorami pomagającymi rozwiązać kłopot, jakim dla dłużnika jest jego zadłużenie, a dla wierzyciela brak terminowej spłaty pieniędzy. 60 proc. dłużników, którzy mieli kontakt ze specjalistami z firm windykacyjnych, ocenia, że są oni skuteczni w odzyskiwaniu należności – zauważa Maciej Kaczmarski, założyciel Kaczmarski Inkasso.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • Katarzyna(2017-08-05 12:01) Zgłoś naruszenie 11

  Najlepiej po prostu nie współpracować z dłużnikami. jeśli się da oczywiście. warto sobie w ogóle wybierać podmioty z którymi chcemy współpracować. dla mnie jednym z kryteriów jest posiadanie certyfikatu Rzetelna Firma. jak ktoś go ma to wiem,że jest solidny i niezadłużony. wtedy można dalej podejmować działania.

  Odpowiedz
 • Kadds(2017-08-04 14:02) Zgłoś naruszenie 11

  Doświadczenie pokazuje, że te uczciwe firmy, które miały u nas dług po wyjściu na prostą dalej są naszymi Klientami. Najbardziej kręcące i naciągające odeszły. Czy to źle? Kilka lat temu podziękowaliśmy już normalnym firmom windykacyjnym i zatrudniliśmy kancelarię prawną mec. Dariusza Staniszewskiego. Różnica nie tylko w skuteczności, ale też w podejściu. Skończyło się podpisywanie umowy i czekanie, aż sami ściągniemy dług, Pojawiły się wyniki w wspólna praca, aby te długi zniwelować. Wbrew pozorom w przypadku kilku Klientów była to kwestia pomocy im ściągnąć środki, które była im winna osoba trzecia.

  Odpowiedz
 • iza(2017-08-03 23:26) Zgłoś naruszenie 00

  to jest niesamowite, że są takie długi. i sprawa nie zapowiada się zbyt dobrze na kolejne lata :/

  Odpowiedz
 • marek72(2017-08-07 13:54) Zgłoś naruszenie 01

  Ja przejechałem się już na kilku oszustach i przez to zatrudniłem Kaczmarski Inkasso. Firma profesjonalnie odzyskała moje długi. Trochę to trwało, ale na szczęscie już po tym całym stresie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane