statystyki

Nowy prezes w Alior Banku. U cyfrowego buntownika nie będzie rewolucji

autor: Łukasz Wilkowicz19.07.2017, 07:51; Aktualizacja: 19.07.2017, 08:36
Michał Chyczewski był wiceministrem skarbu w rządzie PO.

Michał Chyczewski był wiceministrem skarbu w rządzie PO.źródło: Materiały Prasowe

Nowy prezes Alior Banku nie planuje zmian w strategii. Ale chce mocniejszego wejścia w obsługę małych i średnich przedsiębiorstw.

 „Cyfrowy buntownik” to hasło przewodnie zaprezentowanej w marcu strategii Alior Banku na lata 2017–2020. Tyle że opracowywali ją menedżerowie pod kierunkiem poprzedniego prezesa Wojciecha Sobieraja. W czerwcu Sobieraj i większość członków zarządu zrezygnowali ze stanowiska. Następców wybierała rada nadzorcza zdominowana przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń – od dwóch lat głównego akcjonariusza Alioru. Pełniącym obowiązki prezesa (do momentu zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego) został Michał Chyczewski, który na początku rządów Platformy Obywatelskiej był wiceministrem skarbu odpowiedzialnym za instytucje finansowe. Wczoraj Chyczewski pierwszy raz spotkał się z dziennikarzami. Z jego wypowiedzi wynika, że jeśli chodzi o główne cele, to nie zamierza robić rewolucji.

– Nie zakładamy zmian w strategii. Pracujemy nad jej operacjonalizacją. Szczegółowy plan operacyjny na kolejne lata powinniśmy mieć we wrześniu – odpowiedział na pytanie DGP o możliwe zmiany w celach biznesowych.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane