Single okazują się bardzo wymagającymi klientami i oczekującymi dobrego serwisu bez limitów i wyłączeń. Niestety, póki co muszą uważać na to, jakie polisy wybierają, bo atrakcyjny z pozoru zakres pomocy może zawierać wiele istotnych ograniczeń.
Potencjalnie najlepszą i największą grupą chętnych na usługi assistance są samotne kobiety.
- Dla klientek szczególnie użyteczne mogą być świadczenia z zakresu home assistance, które oprócz możliwości skorzystania ze standardowych świadczeń home assistance takich jak pomoc hydraulika, ślusarza w razie awarii, mogą również skorzystać z pomocy przy instalacji zakupionego sprzętu, np. zmywarki, pralki czy kuchenki czy nawet założenia żyrandola - mówi Joanna Bełza.
Dodaje, że centrum informacyjne jej firmy może też przypominać klientkom o przeglądzie samochodu i dokonać rezerwacji w stacji obsługi pojazdów.
W zależności od pakietu, jaki wybierzemy czy dostaniemy w ramach zawartej umowy ubezpieczenia mieszkania czy np. do karty kredytowej, zakres i limity na takie usługi pomocy będą różne: od 400-1,5 tys. zł na taką pojedynczą usługę. Jednak towarzystwa ograniczają liczbę takich interwencji do przeciętnie trzech w ciągu roku lub do czasu wyczerpania się np. 1,5 tys. zł limitu w ciągu roku. Trzeba też pamiętać, że te usługi interwencyjne są dostępne tylko w przypadku jakiejś awarii. Na przykład hydraulik zostanie przysłany, jeśli pękła rura i trzeba ją załatać, ale jeśli chcemy przesunąć np. grzejnik - trzeba za to dodatkowo zapłacić. Ale nawet wtedy korzystanie z usług specjalisty przysłanego przez firmę assistance ma swoje plusy. Co prawda, nie będzie ona najtańsza na rynku, ale też mamy pewność, że nie zostaniemy złupieni przez fachowca, który wyczuje, że klient zupełnie nie wie, czy za jakąś usługę trzeba zapłacić 100 czy 300 zł. Do tego mamy gwarancję, że jeśli robota będzie wykonana źle, to taki specjalista będzie musiał ją naprawić w ramach gwarancji. Dodatkowo po skorzystaniu z takiej usługi możemy spodziewać się telefonu z centrum assistance z pytaniami, czy jesteśmy zadowoleni z wykonanej usługi, i można zgłosić swoje uwagi.

Osobisty asystent

Dla zajętych i ceniących sobie wygodę singli asystorzy mają szeroką ofertę tzw. usług concigere, czyli osobistej asysty.
- Single to grupa chętnie korzystająca z outsorcingu, concigere może zapewniać organizację wszelkich usług od porannego wyprowadzenia psa na spacer, przez umycie samochodu w ciągu dnia, po zorganizowanie wieczornej relaksującej kuracji w Spa - mówi Liliana Tytz.
Niestety, póki co tak szeroki zakres concigere jest zarezerwowany dla najbogatszych klientów, którzy posiadają np. złote czy platynowe karty kredytowe lub polisy w najszerszym możliwym zakresie. Wtedy można liczyć na pomoc, jaką sobie tylko taki singiel VIP wymyśli.
- Singiel szuka też świadczeń, które pomogą mu zorganizować jego cenny czas. Dlatego możliwa jest organizacja wypoczynku, wyszukiwanie wycieczek dedykowanych singlom, wyjazdy na wyprzedaże prestiżowych projektantów mody, organizacja usług z zakresu kreacji wizerunku, m.in. sesje stylizacji, metamorfozy, sesje zdjęciowe, czy organizacja ekstremalnego weekendu obejmującego np. loty na paralotni, skoki spadochronowe czy nurkowanie, wspinaczka itd. - mówi Joanna Bełza.
Oczywiście za same usługi trzeba już płacić, bezpłatne jest tylko wyszukanie i zarezerwowanie imprezy.
- Serwis concierge jest także źródłem informacji o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które zgodnie z życzeniem klienta mogą zostać umieszczone w liście informacyjnym, a następnie przesłane na wskazany przez niego adres - mówi Joanna Bełza.

Turystyczne pułapki

Okazuje się też, że ubezpieczeniowe wymagania singli są też inne przy okazji wyjazdów turystycznych.
- Aktywni, zamożni single nieoszczędzający na sprzęcie sportowym powinni sprawdzić, czy polisa turystyczna nie jest zwykłym zwrotem kosztów leczenia i czy obejmuje ochroną cenny sprzęt turystyczny, w tym nie tylko zwrot kosztu utraconego sprzętu, ale również pokrycie kosztu wypożyczenia sprzętu zastępczego, jego dowóz na miejsce itp. - mówi Liliana Tytz.
Powinni sprawdzić, czy ich polisa nie posiada takich wyłączeń jak sporty ekstremalne i jaka jest ich definicja. Na przykład dla narciarstwa sportem ekstremalnym jest poruszanie się poza wyznaczonymi trasami, w trudnych warunkach atmosferycznych. Zatem amatorzy mocnych wrażeń, ale również zwolennicy ścigania się powinni postarać się o ochronę w dużo szerszym zakresie.
- Warto również zadbać o wyłączenie franszyzy integralnej, czyli kwoty minimalnej, od której udzielana jest pomoc, i franszyzy redukcyjnej, czyli udziału w kosztach odszkodowania, oraz aby suma ubezpieczenia sprzętu była wystarczająca do odkupienia nowego po powrocie do kraju - doradza Liliana Tytz.