statystyki

(Nie)konstytucyjność apteki dla aptekarza

autor: Patryk Słowik09.05.2017, 07:38; Aktualizacja: 09.05.2017, 08:25
Jednoznaczne poglądy o konstytucyjności bądź niekonstytucyjności ustawy, która leży na biurku prezydenta, są więc bardziej przejawem swobody działalności gospodarczej różnych lobby niż obiektywną analizą za i przeciw.

Jednoznaczne poglądy o konstytucyjności bądź niekonstytucyjności ustawy, która leży na biurku prezydenta, są więc bardziej przejawem swobody działalności gospodarczej różnych lobby niż obiektywną analizą za i przeciw.źródło: ShutterStock

Gdy prezydent Andrzej Duda zastanawia się, czy podpisać nowelizację prawa farmaceutycznego (decyzję powinien podjąć w ciągu tygodnia), eksperci jeden za drugim publicznie mu radzą.

 Jedni twierdzą, że ustawa jest rażąco niezgodna z ustawą zasadniczą. Inni – że akt prawny jest wzorcowy. Rzecz w tym, że przytłaczającej większości fachowców płacą albo zwolennicy ustawy, albo jej przeciwnicy. A odpowiedź o zgodność z konstytucją apteki dla aptekarza wcale nie jest tak oczywista.

Akt zawiera kilka rozwiązań:

1) Zezwolenie na otworzenie nowej placówki będą mogli uzyskać tylko farmaceuci lub spółki osobowe, których wspólnikami (partnerami) są wyłącznie aptekarze.

2) Zezwolenia nie otrzyma osoba, która posiada cztery lub więcej placówek.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane