statystyki

Przemysł: Korzystamy na ożywieniu w Europie

autor: Łukasz Wilkowicz04.05.2017, 07:55; Aktualizacja: 04.05.2017, 08:51
„Najnowsze wyniki badań zasygnalizowały znaczny wzrost sprzedaży polskich produktów na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. Tempo wzrostu całkowitej liczby nowych zamówień przyśpieszyło, a większy popyt uzasadniano ożywieniem gospodarczym w Europie”

„Najnowsze wyniki badań zasygnalizowały znaczny wzrost sprzedaży polskich produktów na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. Tempo wzrostu całkowitej liczby nowych zamówień przyśpieszyło, a większy popyt uzasadniano ożywieniem gospodarczym w Europie”źródło: ShutterStock

Kwiecień stał pod znakiem dobrej koniunktury w przemyśle – wynika z badania prowadzonego przez firmę IHS Markit. Obliczany przez nią PMI – wskaźnik menedżerów logistyki wzrósł do 54,1 pkt (z 53,5 pkt w marcu).

„Najnowsze wyniki badań zasygnalizowały znaczny wzrost sprzedaży polskich produktów na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. Tempo wzrostu całkowitej liczby nowych zamówień przyśpieszyło, a większy popyt uzasadniano ożywieniem gospodarczym w Europie” – piszą autorzy badania.

W strefie euro PMI osiągnął 56,7 pkt. To najwięcej od sześciu lat. Wśród badanych krajów Eurolandu najlepsze wyniki od marca-kwietnia 2011 r. zanotowano we Francji, Włoszech i Austrii. W Niemczech indeks lekko spadł, ale jest blisko najwyższego poziomu w tej dekadzie.

Według Chrisa Williamsona, głównego ekonomisty Markitu, wyniki sugerują, że sektor przetwórczy w krajach unii walutowej rośnie w tempie 4–5 proc. w skali roku. – Powinno to dać znaczący wkład w ogólne tempo rozwoju gospodarki – dodaje Williamson.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane