statystyki

Negocjacyjna matematyka: Rozmowy z ArcelorMittal umyślnie przedłużane

autor: Aleksandra Gruszczyńska18.04.2017, 07:59; Aktualizacja: 18.04.2017, 08:41
kasa, monety, pieniądze, finanse

– Mamy wrażenie, że pracodawca wodzi nas za nos – mówią związkowcy z ArcelorMittal Poland. Ich zdaniem zarządowi spółki nie zależy na szybkim porozumieniu w sprawie podwyżki wynagrodzeń.źródło: ShutterStock

W odczuciu związkowców ArcelorMittal umyślnie przedłuża rozmowy płacowe, by zaoszczędzić na premiach. Spółka odpiera zarzuty i zapewnia, że zależy jej na jak najszybszym porozumieniu.

HUTNICTWO

– Mamy wrażenie, że pracodawca wodzi nas za nos – mówią związkowcy z ArcelorMittal Poland. Ich zdaniem zarządowi spółki nie zależy na szybkim porozumieniu w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Zarząd ArcelorMittal odpiera te zarzuty, a jego przedstawiciele zapewniają, że spółce zależy na jak najszybszym podpisaniu ugody. Kolejna tura negocjacji płacowych już w piątek.

Część związkowców jest jednak sceptyczna i nie wierzy, że uda się osiągnąć konsensus. Mimo że według wspólnego komunikatu zarządu i związkowców w trakcie ostatniego spotkania obie strony zbliżyły stanowiska w sprawie wysokości podwyżek. – Między nami wciąż są spore rozbieżności – zastrzega w rozmowie z nami jeden z uczestników negocjacji. Jak podkreśla, strony nie mogą się porozumieć nie tylko w kwestii wysokości podwyżek, ale też sposobu ich rozdzielania. Według naszych informacji najnowsza propozycja spółki obejmuje podwyżkę w wysokości 120 zł na pracownika. Z tej kwoty 100 zł dostałby każdy z nich, a pozostałe środki trafiłyby do puli, którą rozdzieli dyrektor zakładu.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane