statystyki

Negocjacyjna matematyka: Rozmowy z ArcelorMittal umyślnie przedłużane

autor: Aleksandra Gruszczyńska18.04.2017, 07:59; Aktualizacja: 18.04.2017, 08:41
kasa, monety, pieniądze, finanse

– Mamy wrażenie, że pracodawca wodzi nas za nos – mówią związkowcy z ArcelorMittal Poland. Ich zdaniem zarządowi spółki nie zależy na szybkim porozumieniu w sprawie podwyżki wynagrodzeń.źródło: ShutterStock

W odczuciu związkowców ArcelorMittal umyślnie przedłuża rozmowy płacowe, by zaoszczędzić na premiach. Spółka odpiera zarzuty i zapewnia, że zależy jej na jak najszybszym porozumieniu.

HUTNICTWO

– Mamy wrażenie, że pracodawca wodzi nas za nos – mówią związkowcy z ArcelorMittal Poland. Ich zdaniem zarządowi spółki nie zależy na szybkim porozumieniu w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Zarząd ArcelorMittal odpiera te zarzuty, a jego przedstawiciele zapewniają, że spółce zależy na jak najszybszym podpisaniu ugody. Kolejna tura negocjacji płacowych już w piątek.

Część związkowców jest jednak sceptyczna i nie wierzy, że uda się osiągnąć konsensus. Mimo że według wspólnego komunikatu zarządu i związkowców w trakcie ostatniego spotkania obie strony zbliżyły stanowiska w sprawie wysokości podwyżek. – Między nami wciąż są spore rozbieżności – zastrzega w rozmowie z nami jeden z uczestników negocjacji. Jak podkreśla, strony nie mogą się porozumieć nie tylko w kwestii wysokości podwyżek, ale też sposobu ich rozdzielania. Według naszych informacji najnowsza propozycja spółki obejmuje podwyżkę w wysokości 120 zł na pracownika. Z tej kwoty 100 zł dostałby każdy z nich, a pozostałe środki trafiłyby do puli, którą rozdzieli dyrektor zakładu.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane