Woś: Najpierw zainwestujmy w jakość rządzenia

autor: Rafał Woś14.04.2017, 07:18; Aktualizacja: 14.04.2017, 08:13
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Utarło się przekonanie, że inwestycje infrastrukturalne są dobre. A spośród inwestycji infrastrukturalnych najlepsze są oczywiście projekty komunikacyjne. Im większe, tym lepsze. Ostatnio tą drogą postanowił iść rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak przynajmniej można rozumieć zapowiedzi budowy centralnego portu lotniczego czy centralnego dworca kolejowego.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Bert(2017-04-14 22:23) Zgłoś naruszenie 16

    Tak Woś, zupełna racja. Tylko, żeby była do tego wola polityczna, to musi tego chcieć elektorat. A elektorat ma cienką wiedzę o mechanizmach działania państwa, spaczone oczekiwania i z upodobaniem sądzi po pozorach. Rzeczą pismaków, takich jak Ty, jest rozświetlać w główkach rzeczonego elektoratu. Ale ponieważ dzieje się to w warunkach ostrej konkurencji między państwami, i między państwami i korporacjami, a DGP (z Tobą w składzie) chodzi na pasku wuja Axela, który polskim państwowcem, jako żywo, nie jest, więc Twoje pisanie Woś jest tylko jak siusianie pod wiatr. Równie pocieszne co żałosne.

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2017-04-18 09:25) Zgłoś naruszenie 40

    W społecznościach - wszelkich - kapitał ludzki jest podstawą, wartością, fundamentem, ale.....to trzeba zrozumieć! A wiedza rządzących - na przestrzeni dekad - o procesach społeczno-ekonomicznych jest mierna. Rządzą metodą golono-strzyżono, spoglądają na słupki sondaży lub "i kto to mówi", jak nasz to ma rację, jak z onych, to niemożliwe! Sądzę, że kandydatom na posłów/senatorów należ stawiać twarde kryteria - moralne i formalno-prawne, oraz weryfikować ich funkcjonowanie corocznie, wnikliwie i pozbawiać mandatu w ciągu kadencji Sejmu/Senatu. Potrzebujemy prawdziwych państwowców, a nie partyjniaków. Czy to możliwe?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane