Woś: Najpierw zainwestujmy w jakość rządzenia

autor: Rafał Woś14.04.2017, 07:18; Aktualizacja: 14.04.2017, 08:13
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Utarło się przekonanie, że inwestycje infrastrukturalne są dobre. A spośród inwestycji infrastrukturalnych najlepsze są oczywiście projekty komunikacyjne. Im większe, tym lepsze. Ostatnio tą drogą postanowił iść rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak przynajmniej można rozumieć zapowiedzi budowy centralnego portu lotniczego czy centralnego dworca kolejowego.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • XXYYZZ(2017-04-18 09:25) Zgłoś naruszenie 40

    W społecznościach - wszelkich - kapitał ludzki jest podstawą, wartością, fundamentem, ale.....to trzeba zrozumieć! A wiedza rządzących - na przestrzeni dekad - o procesach społeczno-ekonomicznych jest mierna. Rządzą metodą golono-strzyżono, spoglądają na słupki sondaży lub "i kto to mówi", jak nasz to ma rację, jak z onych, to niemożliwe! Sądzę, że kandydatom na posłów/senatorów należ stawiać twarde kryteria - moralne i formalno-prawne, oraz weryfikować ich funkcjonowanie corocznie, wnikliwie i pozbawiać mandatu w ciągu kadencji Sejmu/Senatu. Potrzebujemy prawdziwych państwowców, a nie partyjniaków. Czy to możliwe?

    Odpowiedz
  • Bert(2017-04-14 22:23) Zgłoś naruszenie 16

    Tak Woś, zupełna racja. Tylko, żeby była do tego wola polityczna, to musi tego chcieć elektorat. A elektorat ma cienką wiedzę o mechanizmach działania państwa, spaczone oczekiwania i z upodobaniem sądzi po pozorach. Rzeczą pismaków, takich jak Ty, jest rozświetlać w główkach rzeczonego elektoratu. Ale ponieważ dzieje się to w warunkach ostrej konkurencji między państwami, i między państwami i korporacjami, a DGP (z Tobą w składzie) chodzi na pasku wuja Axela, który polskim państwowcem, jako żywo, nie jest, więc Twoje pisanie Woś jest tylko jak siusianie pod wiatr. Równie pocieszne co żałosne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane