statystyki

Sucharski: Utopijna koncepcja apteki dla aptekarza

autor: Jakub Styczyński28.03.2017, 07:28; Aktualizacja: 28.03.2017, 08:00
Leki

Lekiźródło: ShutterStock

- Wpływ otoczenia legislacyjnego na naszą obecną kondycję jest przereklamowany - mówi Piotr Sucharski.

To, co was odróżnia od konkurencji, to fakt, że jesteście nastawieni przede wszystkim na apteki indywidualne, a nie sieciowe. A te ostatnio nabierają wiatru w żagle.

Posługuje się pan pewnym uproszczeniem. Zależy nam na robieniu interesów i z najmniejszymi aptekami, i z rynkowymi potentatami. Natomiast rzeczywiście naszym strategicznym klientem są apteki niezależne. Pomagamy im w rozwijaniu działalności, bo wierzymy, że rodzime placówki potrzebują dobrej obsługi farmaceutycznej. A ta jest przede wszystkim w indywidualnych aptekach.

Pojawiają się zarzuty – i to formułowane nawet z mównicy sejmowej – że są państwo związani z projektem nowelizacji prawa farmaceutycznego, nazywanego potocznie apteką dla aptekarza (dalej: AdA). Bardzo korzystnego dla indywidualnych farmaceutów, a uderzającego w sieci apteczne.

Pojawiają się. Ale to bzdura. A ludzie, którzy tak twierdzą, najczęściej wypisują te brednie, nawet się nie podpisując pod swymi słowami.

Ale sam fakt procedowania ustawy jest niewątpliwie korzystny dla aptek indywidualnych. A to dość wyraźnie w ostatnich miesiącach wzmocniło Neucę.

W jaki sposób?

Najprostszy przykład. W połowie października, na kilka dni przed opublikowaniem projektu nowelizacji, jedna akcja Neuki warta była 350 zł. Teraz już 400 zł.

Nie widzę związku między wzrostem kursu a procedowaniem AdA w Sejmie.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane