statystyki

Sucharski: Utopijna koncepcja apteki dla aptekarza

autor: Jakub Styczyński28.03.2017, 07:28; Aktualizacja: 28.03.2017, 08:00
Leki

Lekiźródło: ShutterStock

- Wpływ otoczenia legislacyjnego na naszą obecną kondycję jest przereklamowany - mówi Piotr Sucharski.

To, co was odróżnia od konkurencji, to fakt, że jesteście nastawieni przede wszystkim na apteki indywidualne, a nie sieciowe. A te ostatnio nabierają wiatru w żagle.

Posługuje się pan pewnym uproszczeniem. Zależy nam na robieniu interesów i z najmniejszymi aptekami, i z rynkowymi potentatami. Natomiast rzeczywiście naszym strategicznym klientem są apteki niezależne. Pomagamy im w rozwijaniu działalności, bo wierzymy, że rodzime placówki potrzebują dobrej obsługi farmaceutycznej. A ta jest przede wszystkim w indywidualnych aptekach.

Pojawiają się zarzuty – i to formułowane nawet z mównicy sejmowej – że są państwo związani z projektem nowelizacji prawa farmaceutycznego, nazywanego potocznie apteką dla aptekarza (dalej: AdA). Bardzo korzystnego dla indywidualnych farmaceutów, a uderzającego w sieci apteczne.

Pojawiają się. Ale to bzdura. A ludzie, którzy tak twierdzą, najczęściej wypisują te brednie, nawet się nie podpisując pod swymi słowami.

Ale sam fakt procedowania ustawy jest niewątpliwie korzystny dla aptek indywidualnych. A to dość wyraźnie w ostatnich miesiącach wzmocniło Neucę.

W jaki sposób?

Najprostszy przykład. W połowie października, na kilka dni przed opublikowaniem projektu nowelizacji, jedna akcja Neuki warta była 350 zł. Teraz już 400 zł.

Nie widzę związku między wzrostem kursu a procedowaniem AdA w Sejmie.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane