statystyki

Co trzecia nowa firma nie przetrwała roku

autor: Janusz K. Kowalski02.03.2017, 07:57; Aktualizacja: 02.03.2017, 07:57
W jakich branżach i gdzie najwięcej udanego biznesu

W jakich branżach i gdzie najwięcej udanego biznesuźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Spośród 254,6 tys. przedsiębiorstw niefinansowych powstałych w 2015 r. pierwsze 12 miesięcy przetrwało 175,4 tys., czyli 68,9 proc. – wynika z najnowszych danych GUS. Okazuje się, że największe szanse na rynku mają firmy z szerokiej grupy przedsiębiorstw zajmujących się informacją i komunikacją. – To dlatego, że duża część z tych firm prowadzi działalność związaną z internetem i usługami informatycznymi, na które zapotrzebowanie jest bardzo duże i stale rośnie – uważa Urszula Kryńska, ekonomistka w Banku Millennium.

Dobrze radzą sobie przedsiębiorstwa związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną. A więc firmy m.in.: lekarzy, pielęgniarek, aptekarzy i terapeutów. Wysoki wskaźnik przetrwania wynika w tym wypadku z bardzo dużego popytu na prywatne usługi medyczne i opiekuńcze w związku ze starzeniem się społeczeństwa i niedostatkami publicznej służby zdrowia.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane