statystyki

Rzecznik przedsiębiorców - duże wsparcie dla małych firm

autor: Patryk Słowik16.02.2017, 07:42; Aktualizacja: 16.02.2017, 08:06

Rzecznik przedsiębiorców, którego powołanie przewiduje jedna z ustaw wchodzących w skład Konstytucji biznesu, będzie mógł być niezależny od polityków. A to dlatego, że w praktyce byłby nieusuwalny ze stanowiska.

Projektowany art. 21 ust. 3 ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców przewiduje, że kadencja ombudsmana będzie wygasała jedynie w przypadku jego śmierci lub odwołania. Artykuł 22 precyzuje natomiast, kiedy premier – na wniosek ministra właściwego ds. gospodarki – będzie mógł odwołać rzecznika przed upływem kadencji. Szef rządu uczyni tak wyłącznie w jednym z czterech przypadków: złożenia przez rzecznika rezygnacji, utraty obywatelstwa polskiego, utraty zdolności do pełnienia powierzonych obowiązków na skutek długotrwałej choroby (dłuższej niż 3 miesiące) lub prawomocnego skazania za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane