statystyki

Rzecznik przedsiębiorców - duże wsparcie dla małych firm

autor: Patryk Słowik16.02.2017, 07:42; Aktualizacja: 16.02.2017, 08:06

Rzecznik przedsiębiorców, którego powołanie przewiduje jedna z ustaw wchodzących w skład Konstytucji biznesu, będzie mógł być niezależny od polityków. A to dlatego, że w praktyce byłby nieusuwalny ze stanowiska.

Projektowany art. 21 ust. 3 ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców przewiduje, że kadencja ombudsmana będzie wygasała jedynie w przypadku jego śmierci lub odwołania. Artykuł 22 precyzuje natomiast, kiedy premier – na wniosek ministra właściwego ds. gospodarki – będzie mógł odwołać rzecznika przed upływem kadencji. Szef rządu uczyni tak wyłącznie w jednym z czterech przypadków: złożenia przez rzecznika rezygnacji, utraty obywatelstwa polskiego, utraty zdolności do pełnienia powierzonych obowiązków na skutek długotrwałej choroby (dłuższej niż 3 miesiące) lub prawomocnego skazania za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane