Europa zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Co dzieje się na polskich fermach?

autor: Karol Dominowski01.02.2017, 15:45; Aktualizacja: 01.02.2017, 15:55
Fot. Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!

Fot. Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!źródło: Materiały Prasowe

A gdybyś miał spędzić całe życie w pudle wielkości dwóch ustawionych jedna na drugiej trumien? Nie możesz sobie tego wyobrazić? Słusznie. Tymczasem lisy w hodowlach na futro żyją w klatkach, które po przeliczeniu na ich gabaryty, odpowiadają takim właśnie rozmiarom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (57)

  • alf(2017-02-01 19:06) Zgłoś naruszenie 6046

    Jakim trzeba być nędznikiem i sadystą, by tak maltretować te biedne zwierzątka. Bez futer możemy normalnie żyć i nic nie usprawiedliwia tych zwyrodnialców żądnych kasy kosztem ogromnego cierpienia futrzaków. Natychmiast zakazać tego procederu, a tych sadystów bez uczuć odizolować od normalnych ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • _xXx_(2017-02-01 19:45) Zgłoś naruszenie 4754

    aaah, w 3 krajach zakazano przez jakiś ekoterrorystow, a jakoś nie piszą o Danii, czy nawet Norwegi gdzie zieloni protestowali i parę dni temu rząd ich przegonił i wspiera hodowle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ons(2017-02-17 21:57) Zgłoś naruszenie 4222

    Czas się zająć poważniejszymi problemami ludzie! Gwałty, morderstwa, bieda... Dlaczego nikt o tym nie pisze? Może cos z tym trzeba zrobić? Przy okazji odpowiedzcie sobie na pytanie: "po co Bóg stworzył zwierzęta?"... Rozgarnięci i inteligentni wiedzą. Reszta niech zapyta tych pierwszych...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Jagoda(2017-02-01 19:52) Zgłoś naruszenie 3447

    Artykuł stronniczy bez żadnego komentarza drugiej strony. Chyba ktoś tu mocno propaguje poglądy zielonych. Wiadomo, że są przypadki gdzie zwierzęta chorują czy źle się prowadzi takie fermy. Ale w każdej branży czy to rolnictwa czy innej będą osoby, które popełniają błędy ale to nie oznacza żeby odpowiadali za nie wszyscy! Norwegia wycofała swój zakaz! Pamiętajcie o tym że taki zakaz oznaczałby wielki straty dla ludzi, którzy zainwestowali w takie hodowle wszystko to co mają i o wiele więcej zaciągając olbrzymie kredyty! Państwo winne wtedy jest wypłacenia odszkodowań! A Hodowle i tak będą tylko w innych krajach takich jak Chiny gdzie zwierzęta są o wiele gorzej traktowane jak tutaj!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Xxxx(2017-02-02 07:27) Zgłoś naruszenie 3234

    Bądź co bądź ludzie którzy w ogóle hoduja zwierzęta na futra są podli i bez serca a już doprowadzenie do dodatkowego cierpienia zwierząt zasługuje na karę!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kalinka(2017-02-01 21:10) Zgłoś naruszenie 3240

    Ja mam wrażenie, że Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt powstał w Sejmie tylko po to by być wytrychem dla lobbystów, którzy wycierają twarze ekologią, a tak naprawdę z ochroną zwierząt nie mają nic wspólnego. Ludzie w Polsce naprawdę mają wiele problemów, wysokie podatki, ciągła emigracja za lepszymi zarobkami, a te debile chcą dodatkowo zlikwidować branżę, która w Polsce daje zatrudnienie ludziom na terenach wiejskich. Autorytetami dla takich organizacji są osoby, które chodzą na marsze KODu czyli bronią postkomunistycznego systemu III RP i śmigają po czarnych protestach, gdzie kobiety walczą o prawo do aborcji. Ludziom się w ****** poprzewracało, że ważniejsze jest życie zwierząt niż ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rys1(2017-02-01 19:33) Zgłoś naruszenie 3147

    Porażka, brytyjska organizacja powiązana z Posłem PO chce ustawiać hodowle w Polsce. Co jeszcze chcą zakazać?

    Odpowiedz
  • DORIS(2017-02-03 19:20) Zgłoś naruszenie 3037

    POPIERAM CAŁKOWITY ZAKAZ HODOWLI ZWIERZĄT FUTERKOWYCH

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • morlny(2017-02-02 07:43) Zgłoś naruszenie 2821

    Proste pytanie. Ile zarobi ta brytyjska fundacja Viva i poseł z PO na tym wszystkim?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fil(2017-02-01 22:35) Zgłoś naruszenie 2427

    Co za kretyńskie porównanie do trumien wiadomo obrazowo ma byc, gramy na emocjach? Pokazujemy fermy nie istniejące?wiadomo ze pracuja dla zagranicznych gigantów którzy rece zacierają.Macie racje dajcie innym to z czego setki ludzi na wsiach żyje. A co tam naszym starczy jałmużną 500 plus. Ważne ze u nas zwierzątek nie bedzie i nie bedą cierpiec a u sąsiadów tsk niech korzystają.taki jest cel niby ekologów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nutria(2017-02-01 22:24) Zgłoś naruszenie 2416

    Badanie przeprowadzono wśród 1000 wybranych osób, powtarzam "wybranych" osób, na zlecenie brytyjskiej organizacji. To "brytyjska" organizacja ma nam rozkazywać co i jak mamy robić. Śmiech norczy mnie ogarnął ze hej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Viva Cwaj(2017-02-02 09:54) Zgłoś naruszenie 2015

    Siedem grzechów głównych hodowców zwierząt futerkowych: 1. Pycha czyli nadmiernie wysoka samoocena. 2. Chciwość czyli najnowsze modele Mercedesa. 3. Nieczystość czyli postawa naruszająca zasady etyczne (chów wielkoprzemysłowy). 4. Zawiść (zazdrość) czyli chęć posiadania większej fermy niż inny hodowca. 5. Łakomstwo czyli podkupowanie większej ilości odpadów z rzeźni niż dana ferma potrzebuje. 6. Gniew czyli wzburzenie emocjonalne z nastawieniem agresywnym do VIVY. 7. Lenistwo czyli zaniechanie wymaganego działania dla dobra branży, np. w parlamencie. Reasumując, niektórzy futerkowcy to tacy zadufani w sobie cwaniaki; futra, Mercedesy i parlament... A dzieciaki z Vivy rozłożyły ich na łopatki. To oznacza, że siedem grzechów głównych hodowców zwierząt futerkowych jest nadal aktualne. Teraz można się tylko modlić o przyszłość takiej hodowli w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • m.(2017-02-01 23:51) Zgłoś naruszenie 1917

    Ktoś tu zarobi gdy już zlikwidują te hodowle,jest nagonka po to by obecni hodowcy upadli a w ich miejsce po cichu powstaną kolejne ale należące do tych co się podziela z kim trzeba. Nie zlikwidowania tu potrzeba tylko odpowiednich regulacji normujących warunki bytowe tych zwierząt,a potem cyklicznych kontroli pilnujących tego co nakazane. W przypadku trzody i ptactwa jakoś potrafili to ogarnąć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marko(2017-02-07 11:11) Zgłoś naruszenie 199

    Artykuł kiepski poniżej jakiegokolwiek poziomu dziennikarskiego, czy autor ma choćby małe zdolności matematyczne?, 8mld zwierząt na 900 fermach to średnio 9mln na fermę i to obsłuży (wyhoduje, zabije, przygotuje skórkę) 5osób?, doba chyba musiałaby mieć jakieś 200h. Oprócz tego jest jeszcze branża garbarska i kuśnierska nie zapominajmy o nich! Realnie patrząc na ten rynek 50 tys. to minimum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Justyna(2017-02-03 17:56) Zgłoś naruszenie 1922

    Niesłychanie wiele wysiłku, i jak wiele emocji włożono w zgromadzenie tak bulwersujących faktów i wniosków z nich płynących - dlatego całym sercem jestem za tym, aby ta trudna i wyczerpująca praca społeczna nie poszła na marnę ! Popieram całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce! NIE dla #hodowanenaśmierć ! #antyfutro

    Odpowiedz
  • Zdzisiu(2017-06-05 12:22) Zgłoś naruszenie 164

    zakazać należy również hodowli kur, kaczek i innego rodzaju drobiu oraz również bydła mięsnego, należy posiać wszędzie trawę i wypędzić społeczeństwo na wypas niech jedzą trawę

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zuza(2017-02-04 06:32) Zgłoś naruszenie 1623

    Calkowity zakaz tego barbarzynstwa

    Odpowiedz
  • Romek(2017-05-12 15:40) Zgłoś naruszenie 158

    Futro to prestiż od pradziejów. Trzeba kultywować tradycję. Jak my tego nie wyprodukujemy zrobią to Rosjanie albo Chińczycy, a więc nasi przeciwnicy.

    Odpowiedz
  • franek(2017-08-17 19:33) Zgłoś naruszenie 107

    uważam, że należy zakazać hodowli norek. tak się składa że mieszkam w miejscowości gdzie taka ferma jest. nie życzę nikomu mieszkania w jej pobliżu. miejscowi nie maja tu pracy. jeśli już to sa tam ukraińcy. wyglada to jak obóz.

    Odpowiedz
  • Romek(2017-11-20 15:15) Zgłoś naruszenie 86

    Jak coś dobrze prosperuje to najlepiej to zlikwidować. Zabierzemy swoje rodziny zagranice i tam będziemy pracować dla branży.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz