Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) dostrzega konieczność zwiększenia oszczędności przez Polaków i cel ten pojawił się w jego strategii, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Oszczędzanie to jeden z kluczowych elementów strategii odpowiedzialnego rozwoju. Jest bardzo ważne by Polacy więcej oszczędzali, co wymaga dostępu do właściwych narzędzi inwestycyjnych. Cieszę się, że PZU dostrzega tę konieczność i ma ją w swojej strategii" - napisał Morawiecki w komentarzu przesłanym ISBnews.

"Wydaje się, że nowo mianowani menadżerowie mają wszelkie dane ku temu by realizować te cele. W szczególności cieszę się, że do Polski wracają menedżerowie z międzynarodowym doświadczeniem. Świadczy to o doskonałych perspektywach stwarzanych przez nasz kraj" - dodał wicepremier.

Wcześniej PZU poinformował, że Marcin Adamczyk zostanie prezesem PZU Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PZU TFI) od 1 kwietnia br., zaś Cezary Iwański obejmie funkcję członka zarządu począwszy od 15 lutego, podało PZU.

Reklama

Marcin Adamczyk jest ekspertem w obszarze inwestycji, a większość swojej kariery spędził za granicą: w Londynie, Genewie i Hadze. Wcześniej był. m.in. szefem zespołu rynków lokalnych w NN Investment Partners, któremu podlegali menedżerowie portfela w Singapurze, Nowym Jorku, Hadze oraz (na zasadzie kontrybucji biznesowej) Warszawie. Członkiem zarządu TFI PZU od 15 lutego 2017 zostanie także Cezary Iwański. Wcześniej m.in. prezes BPS TFI SA i DM Banku BPS SA oraz KGHM TFI SA. Odpowiadał tam za całokształt spraw związanych z firmą inwestycyjną, w tym za strategie, restrukturyzacje, wprowadzanie nowych procesów, produktów i procedur inwestycyjnych w tych instytucjach.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.