Marcin Adamczyk zostanie prezesem PZU Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PZU TFI) od 1 kwietnia br., zaś Cezary Iwański obejmie funkcję członka zarządu począwszy od 15 lutego, podało PZU.

Marcin Adamczyk jest ekspertem w obszarze inwestycji, a większość swojej kariery spędził za granicą: w Londynie, Genewie i Hadze. Wcześniej był. m.in. szefem zespołu rynków lokalnych w NN Investment Partners, któremu podlegali menedżerowie portfela w Singapurze, Nowym Jorku, Hadze oraz (na zasadzie kontrybucji biznesowej) Warszawie.

"Przez 12 lat za granicą w ramach czołowych grup asset management uczestniczyłem w rozwoju tej branży. Obecnie przechodzi ona głęboką zmianę. Zdecydowałem się dołączyć do PZU ponieważ wierzę, że ta grupa finansowa, największa w tej części Europy, jest najlepiej predysponowana do przygotowania polskiego rynku na tę zmianę. Przekonała mnie nie tylko skala i możliwości Grupy PZU, ale również jej strategia budowania oszczędności Polaków. Uważam, że w tej strategii moje doświadczenie będzie bardzo przydatne" - powiedział Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Marcin Adamczyk obejmie funkcję prezesa zarządu TFI PZU 1 kwietnia br.

"W świetle ambitnych planów, jakie postawiliśmy sobie w ramach strategii w obszarze inwestycji to doskonała wiadomość. Przyjście Marcina na szefa TFI PZU oraz Cezarego do zarządu daje nam ogromną szansę na jakościową zmianę w obszarze inwestycji i prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o wzrost znaczenia tego obszaru w ramach Grupy PZU" - powiedział prezes PZU Michał Krupiński, cytowany w komunikacie.

Członkiem zarządu TFI PZU od 15 lutego 2017 zostanie także Cezary Iwański. Wcześniej m.in. prezes BPS TFI SA i DM Banku BPS SA oraz KGHM TFI SA. Odpowiadał tam za całokształt spraw związanych z firmą inwestycyjną, w tym za strategie, restrukturyzacje, wprowadzanie nowych procesów, produktów i procedur inwestycyjnych w tych instytucjach. PZU podało także, że Iwański posiada głęboką wiedzę w takich dziedzinach jak: zarządzanie inwestycjami i funduszami, analiza i wycena spółek, analiza ryzyka inwestycyjnego i kredytowego, optymalizacja procedur i procesów inwestycyjnych, znajomość prawa rynków finansowych i kapitałowych, restrukturyzacja i budowa wartości spółek.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.