Paliwa na wariackich papierach. Firmom grozi utrata koncesji

autor: Mariusz Szulc28.12.2016, 07:26; Aktualizacja: 28.12.2016, 10:53
paliwa-benzyna-stacje

Przedsiębiorcom sprzedającym paliwa bez ważnej koncesji grozi grzywna lub więzienieźródło: ShutterStock

Trzy tygodnie na aktualizację koncesji mają firmy handlujące benzyną i olejem. Jeżeli nie zdążą, towaru legalnie już nie sprzedadzą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • xvb(2016-12-28 08:28) Zgłoś naruszenie 120

    To jest nienormalne, jeśli ktoś ma koncesję, to złożył już wymagane dokumenty, a prawo zobowiązuje do zgłoszenia zmian jeśli takie zaistnieją. Skoro zmian nie było, a trzeba zamiast PB95 wpisać kod CN, to po jaką... wysyłać po raz kolejny kupę papierów, które oddział terenowy URE już ma... Czysta perfidia rządzących, bo ten manewr to udać się może tylko orlenom, shelą czy bp, a nie małym lokalnym siecią czy też pojedynczym stacją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emwu(2016-12-28 10:29) Zgłoś naruszenie 80

    nie no idioci w pis nie potrafią zmieniać prawa żeby można było było do tych zmian się dostosować. za PO była ciepła woda w kranie teraz idioci robią tylko szybki prysznic wszystkim przedsiębiorcom i to z rana. Jak tak będą wprowadzali zmiany w prawie to inwestorów zobaczymy ale tylko w Czechach, na Słowacji i w krajach nadbałtyckich bo nas będą wszyscy omijali szerokim łukiem.

    Odpowiedz
  • Zbulwersowany koncesjonariusz(2016-12-28 21:09) Zgłoś naruszenie 80

    Państwo kolejny raz uderza w małe firmy... To co się dzieje to jakiś absurd!!! Jak można???!!! Niedawno składałem te wszystkie dokumenty, gromadziłem je pół roku uzyskałem koncesje - niby do 2036 roku. 16 Stycznia stracę koncesje, którą URE sam mi wydał, a o która starałem się dobre pół roku!!! Teraz dokumentacje mam złożyć w kilka dni...ech. Mimo wszystko mam nadzieje, że ktoś zajmie się tą sprawą - "sprawa dla reportera"!!!

    Odpowiedz
  • mmm(2016-12-28 13:19) Zgłoś naruszenie 70

    Dobra zmiana ruszyła z kopyta :) Niektórzy nawet nie wiedzą, że ruszyła.

    Odpowiedz
  • rewelacja(2016-12-28 14:13) Zgłoś naruszenie 50

    Skończy się zniesieniem obowiązku koncesyjnego dla całej branży (tak jak jest np. obecnie w Niemczech, gdzie nikt nie słyszał o żadnych koncesjach na prowadzenie stacji paliw).

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2016-12-29 02:24) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawe jakie kolejne branze beda upanstwawiane. Paliwa, hazard. Dla "prywaciarzy" pozstanie jedynie wyjazd z kraju. PKB minus 20% ale bedzie jak karakan ma wizje polszy.

    Odpowiedz
  • Kukiz15(2017-01-01 20:30) Zgłoś naruszenie 21

    Całkiem niedawno stoczyłem półroczną batalię o dopisanie do swojej koncesji jednej stacji. Pół roku odbijania piłeczki między moją firmą a urzędnikami URE. Teraz na to samo (odliczając święta) przedsiębiorcy mają 2 tygodnie. Czy to kolejny pomysł na wyrzucenie z branży kolejnych firm ? Piechociński zlikwidował kilkaset stacji paliw. Ile firm zniszczą tym ruchem unieważniając wydane na wiele lat koncesje? Kto na tym zyska? Jaki będzie następny ruch? Strach wyjeżdżać na urlop...

    Odpowiedz