W styczniu, w czterech miastach Polski - Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach odbędą się warsztaty poświęcone Designing User Experience, zorganizowane wspól-nie przez The Story i Willy Lai. Willy Lai to ekspert od user experience design z do-świadczeniem pracy w największych technologicznych firmach świata, jak Apple, Samsung, AOL, czy Paypal. Willy Lai łączy pracę zawodową z wykładami. Na Uniwer-sytecie w Berkeley prowadzi zajęcia poświęcone UX Design. Współpracuje również z Uniwersytetem w Stanford oraz wykłada na Academy of Art University and UCSC Extension Silicon Valley. - Stała współpraca z Willy Lai, autorytetem UX design z Doli-ny Krzemowej otwiera nowe możliwości i stwarza szansę na jeszcze szybszy rozwój firmy - mówi Dymitr Romanowski, prezes The Story.

Razem z Campus Warsaw

W stolicy, która jest pierwszym z czterech miast, w których odbędą się warsztaty, na miejsce spotkania z ekspertem z Doliny Krzemowej, The Story wybrało Campus War-saw. Ten inkubator nowoczesnej przedsiębiorczości jest obecnie najważniejszym na mapie Polski miejscem, gdzie rozwijane są projekty biznesowe w nowych technolo-giach. Google, który jest inicjatorem powstawania Campusów w wybranych częściach świata, przed rokiem wybrał Warszawę na miejsce otwarcia kolejnego ze swoich inku-batorów, doceniając fakt potencjału polskim firm w tworzeniu i projektowaniu innowacji. Do nich zalicza się również The Story.

Zaprojektować innowacje

Firma zajmuje się projektowaniem innowacji o oparciu o Human-Centered Design. To idea i model w biznesie, która przywędrowała z USA , a jej celem jest wyszukiwanie niezdefiniowanych potrzeb konsumentów i projektowanie w odpowiedzi innowacyj-nych rozwiązań. The Story ma na swoim koncie wiele udanych projektów stworzonych na bazie tego modelu. Poza konferencją WCF Davos w Łodzi poświęconą Human-Centered Design and Innovations, o której za chwilę, jest nią aplikacja opoznionysa-molot.pl pozwalająca klientom linii lotniczych dochodzić odszkodowania za opóźniony lub niezrealizowany lot, czy nacoidamojepianiadze.pl, która umożliwia samorządom prezentowanie wydatków budżetów z punktu widzenia mieszkańca i podatnika gminy. W oparciu o mechanizm nacoidamojepieniadze.pl Fundacja Wielka Orkiestra Świą-tecznej Pomocy stworzyła specjalny serwis, dzięki któremu każdy może sprawdzić swój finansowy wkład w zakupy z funduszy zebranych podczas Finałów WOŚP.

WCF w Łodzi po raz drugi

Warsztaty z Willy Lai odbywają się w Polsce po raz pierwszy, ale to nie pierwsza jego wizyta w naszym kraju. Pierwszy raz był tu w październiku w związku ze swoim udziałem w Konferencji World Communication Forum Davos w Łodzi. Wystąpił jako gość specjalny. Pomysłodawcą i współorganizatorem konferencji była firma The Story, która do partnerstwa zaprosiła miasto Łódź. W 2017 r. odbędzie się druga edycja konferencji, i ponownie w Łodzi.
- Pracujemy nad kolejną edycją, która powinna być jeszcze ciekawsza i przyciągnąć równie znamienitych gości - deklaruje Romanowski. Ambicją The Story jest stworzenie najważniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego innowacjom i kreacji, którego uczestnikami będą ludzie wielu profesji i stanowisk zainteresowanych projektowaniem innowacji. - Chcemy zapraszać przedstawicieli różnych dziedzin życia od biznesu, przez kulturę po świat sportu, którzy dzieląc się swoimi osiągnięciami, planami i pomysłami będą inspiracją dla innych - wyjaśnia. A wszystko aby promować i przekonywać do Human-Centered Design, jako sposobu myślenia w projektowaniu innowacji i kreatywności.
Kontynuacją i uzupełnieniem wydarzenia w Łodzi jest cykl styczniowych warsztatów z Willy Lai.
The Story: http://new.story-digital.com/
Warsztaty: thestory.pl/workshops
Konferencja: www.davoslodz.com