statystyki

W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiej

autor: Łukasz Wilkowicz20.09.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.09.2016, 08:03
W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiej

W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Produkcja sprzedana przemysłu była w sierpniu o 7,5 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. Dane oznaczają powrót do wzrostów – w lipcu sprzedaż firm przemysłowych była realnie o ponad 3 proc. mniejsza niż rok wcześniej (o tym spadku zadecydowała głównie mniejsza liczba dni roboczych niż rok wcześniej).

Wśród branż, które w sierpniu radziły sobie najlepiej, byli producenci wyrobów tekstylnych (wzrost o 31 proc. w skali roku), wytwórcy z kategorii „pozostały sprzęt transportowy” (23,8 proc.) czy aut i przyczep (20,2 proc.). Nie są to jednorazowi liderzy. Jeśli porównać sierpniowe wyniki z poziomem produkcji z początku 2010 r., produkcja tkanin i odzieży notuje największy wzrost – o 62 proc. W czołówce jest także produkcja pozostałego sprzętu transportowego (tu sprzedaż urosła o ponad 50 proc.).

W tym roku w najlepszej kondycji są producenci dóbr konsumpcyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego – biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży detalicznej. W sierpniu była ona realnie o 7,8 proc. wyższa niż rok wcześniej. To najwyższy wzrost od 4,5 roku.


Pozostało jeszcze 36% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane