statystyki

Woś o książce Deatona: Albo będzie lało, albo będzie grzało

autor: Rafał Woś02.09.2016, 07:11; Aktualizacja: 02.09.2016, 09:26
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Ekonomiczny noblista z 2015 r. Angus Deaton został przetłumaczony i wydany po polsku. Jego pełen zastrzeżeń i wątpliwości styl nie do każdego pewnie trafi. Gdy prawie rok temu Deaton dostał Nagrodę Banku Szwecji (zwaną potocznie Noblem z ekonomii), to zgodnie z tradycją musiał odpowiedzieć na parę pytań zadanych przez zgromadzonych w Sztokholmie dziennikarzy. Jedna z reporterek zapytała więc szkockiego ekonomistę, dlaczego to akurat on zgarnął nagrodę.

Pytanie (w sposób pewnie niezamierzony) zabrzmiało trochę bezczelnie. Ale w gruncie rzeczy było trafne. Tak się bowiem składa, że wśród ekonomistów zajmujących się modnym ostatnio tematem nierówności łatwo znaleźć więcej „mocniejszych” nazwisk. I nie mówię tu o Pikettym czy Saezie, których noblowski czas jeszcze nadejdzie. Ale choćby o Brytyjczyku Anthonym Atkinsonie, który był na polu ekonomicznych badań nad nierównościami pionierem. Albo o pracującym w Stanach Serbie Branku Milanoviciu.


Pozostało jeszcze 25% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane