statystyki

Turecka giełda i waluta w górę, GPW w dół

01.08.2016, 07:59; Aktualizacja: 01.08.2016, 11:14
Notowania głównych indeksów

Notowania głównych indeksówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

GPW wśród maruderów. WIG20 wrócił do grona najsłabszych indeksów giełdowych w regionie. Ubiegły tydzień zakończył się dla niego spadkiem o ponad 1,8 proc. Gorzej zachowywały się giełdy norweska i islandzka, z odpowiednio ponad 2- i 4-proc. spadkiem.

RYNKI

W trakcie tygodnia z powodu spadków cen ropy słabszy był też rosyjski indeks RTS, ale ostatecznie spadł tylko o 0,9 proc. Polskim akcjom nie służyły m.in. wydarzenia w sektorze bankowym, gdzie słaby tydzień ma za sobą m.in. Pekao. Branży ciąży oczekiwanie na prezydencką propozycję rozwiązania sprawy hipotecznych kredytów walutowych. Najlepiej w Europie zachowywał się turecki XU100, który wzrósł o ponad 4 proc. Na tamtejszy rynek wracali inwestorzy, których wystraszył nieudany zamach stanu.

Lira odrabia straty. Poprawa koniunktury na giełdzie sprawiła, że do najmocniejszych walut należała w ostatnich dniach turecka lira, która zyskała 1,6 proc. w stosunku do dolara. Najmocniejszą walutą był jednak japoński jen, który zyskał ponad 2 proc. Euro zyskało ponad 1 proc. w stosunku do amerykańskiej waluty. Notowania złotego wobec euro praktycznie się nie zmieniły, nasza waluta zyskała więc wobec dolara. W stosunku do franka kurs spadł przejściowo nawet poniżej 4 zł.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • No bonic się nie stało.......(2016-08-01 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Aresztowania i tortury 50 tysięcy ludzi w tym 3 tysięcy Sędziów i Prokuratorów....... to nic przy nie powołaniu 3 Sedziów TK w Polsce. Znaj proprcje Mocium Panie...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane