statystyki

Euro 2016 światełkiem w tunelu dla sprzedawców telewizorów

autor: Patrycja Otto24.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.05.2016, 09:00
Producenci widzą jednak światełko w tunelu. W tym roku rośnie średnia cena kupowanych odbiorników.

Producenci widzą jednak światełko w tunelu. W tym roku rośnie średnia cena kupowanych odbiorników.źródło: ShutterStock

Wzmożony popyt na odbiorniki przed mistrzostwami powinien ożywić rynek. Ale nie na tyle, by odwrócić trend spadkowy. Zyskają głównie konsumenci, bo producenci i sieci handlowe zaplanowali wiele promocji.

W I kw. tego roku sprzedano w Polsce ok. 517 tys. sztuk telewizorów, o 9,8 proc. mniej niż rok temu. Nie można wykluczyć, że ten wynik to efekt działań zamierzonych przez klientów, którzy celowo wstrzymują się z zakupem. Powód? W latach poprzednich przy okazji ważnych wydarzeń sportowych producenci oraz sieci handlowe oferowali liczne promocje na sprzęt. Już wiadomo, że ten rok również będzie w nie obfitował. Na kupujących czekają przynajmniej kilkuprocentowe zniżki na telewizory oraz dodatkowe bonusy w postaci bonów do wykorzystania na kolejne zakupy. Przykładem może być LG, które do wybranych modeli telewizorów oferuje voucher o wartości 200 lub 400 zł do wykorzystania w sklepie Intersport. Firma TLC z kolei do telewizorów dodaje piłki. Oprócz tego producenci organizują akcje we współpracy z sieciami handlowymi. W Neonecie na przykład można zyskać nawet 300 zł zniżki czy kupić telewizor Sony w zestawie z konsolą PS4 o 750 zł taniej.

– Wdrożyliśmy też promocję, w której przy zakupie określonych modeli odbiorników można nabyć głośniki soundbar o 50 proc. taniej. Podczas długiego weekendu natomiast przy zakupie wybranego telewizora klient będzie mógł otrzymać pakiet usług o łącznej wartości nawet 1850 zł – dodaje Tomasz Jeziorowski, kierownik działu zarządzania produktami CE w sieci Neonet. Żeby tyle uzyskać, trzeba będzie wydać ponad 10 tys. zł.

Saturn poza upustami kusi też terminem 45 dni na ewentualny zwrot telewizora, a Media Markt finansowaniem jego zakupu ratami 0 proc.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane