statystyki

Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

10.03.2016, 21:56
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki źródło: PAP

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej w pełni zaaprobowała opracowany w jego resorcie "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Reklama


Reklama


Wicepremier Morawiecki zaprezentował plan na czwartkowym posiedzeniu RPP.

"Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju" - powiedział wieczorem dziennikarzom Morawiecki.

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". "Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus" - powiedział.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca.

Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym. (PAP)

mww/ jra/ abr/

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

 • oszukiwany od 1000 lat Polak(2016-03-13 12:33) Odpowiedz 10

  Możny, szlachetny, ambitny Pan Mateusz Morawiecki obiecuje narodowi ideę dobrobytu za 20 lat i głodowe emerytury dla ogółu już za 10 lat. A RPP przyklepnie wszystko co zechce PiS - boją się utraty stanowisk czyli niezłej kasy. Doskonały komentarz sn i analityka.

 • analityk(2016-03-11 08:55) Odpowiedz 10

  Okazuje, że najważniejszy jest pijar. Efekty zależą zawsze od tych na dole, którzy realizują ten program. A wykonawców nie ma. Polacy znowu zapłacą za niekompetencje tych na górze. I tak się dzieje od 27 lat. To jest Republika Bananowa czyli kraj teoretycznie niepodległy.

 • sn(2016-03-11 09:08) Odpowiedz 10

  Panie Premierze z czego chce Pan uzyskać kapitał rodzimy dla rozwoju . Namawiać do oszczędzania Obywateli jak banki te duże przy inflacji w kraju podanej 1,7% na rok 2016 oferują stopy procentowe 1,3%,1,5% - minus podatek PDOF Belki 20 % , to co daje 1,04% lub 1,2 % od kapitału kwoty negocjowanej dla ludzi bo dla firm ok,075%.Czy liczy Pan , że tą metodą Pan z rynku ściągnie kapitały krajowe , na plan rozwoju RP , potrzebne 0,5biln. złotych . Wielkie wątpliwości , bo na razie my jako klienci dokładamy z kwot depozytów na pensyjki ,premie prezesów miln., marmury , wczasy na bermudach , mercedesy itp. jakby była zmowa banków ? Co na to UOKiK ,ZBP, KNF,CBA itp. Przy takich relacjach finansowych to Pan nie osiągnie kasy do wykonania tego planu , będzie chęci były dobre a wyszło jak zawsze , czyli nic !

 • magik(2016-03-13 12:43) Odpowiedz 00

  Taki plan lub podobny może napisać każdy rozgarnięty człowiek! Problem w tym że nie można tego zrealizować nie mając środków i odpowiedniej techniki! To nie jest plan ,to mydlenie oczu na potrzeby oszołomów z pisu wydających niewłaściwiwie nasze pieniądze aby utrzymać się przy władzy.W dniu dzisiejszym plan powinien opiewać na kilka lat i opierać się na naszych możliwościach..

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama