statystyki

Obcokrajowcy przyjeżdzają na zakupy. Wydali ponad 18 mld zł

autor: Janusz K. Kowalski21.10.2015, 07:48; Aktualizacja: 21.10.2015, 08:07
zakupy

Wśród osób, które przekraczały nasze granice, największe zakupy zrobili Niemcyźródło: ShutterStock

Wśród odwiedzających nasz kraj obcokrajowców najwięcej wydają Niemcy i Ukraińcy. Goście ze Wschodu najczęściej kupują materiały budowlane.

W pierwszym półroczu tego roku nasze granice przekroczyło 77,5 mln cudzoziemców. Aż 64 proc. z nich po to, aby zrobić zakupy – wynika z szacunków Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Jak się okazuje, od stycznia do końca czerwca zostawili oni w naszych sklepach, na bazarach, w restauracjach, barach i hotelach oraz różnych punktach usługowych 18,3 mld zł. Było to o 5,5 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wśród osób, które przekraczały nasze granice, największe zakupy zrobili Niemcy. W I kw. przypadało na nich 40,9 proc., a w II kw. 35,8 proc. ogółu wydatków cudzoziemców. Na drugim miejscu w tym rankingu znaleźli się Ukraińcy z udziałem w zakupach odpowiednio 16,7 proc. i 19 proc., a na trzecim Białorusini – 7,5 proc. i 6 proc.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • I(2015-10-21 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    PRZECIĘTNY POLAK ZYJACY Z MINIMALNEJ PENSIJ NIE POZWOLI SOBIE POJECHAC ZA GRANICE I ZROBIC ZAKUPY ,BO MUSI CZTEROKROTNIE PLACIC ZA EURO , OBCKRAJOWIEC CZTEROKROTNIE MNIEJ LACI ZA ZAKUPY ,TAKI PRZELICZNIK WYBRALI NAS RZADZĄCY W RP

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane