statystyki

Wojsko będzie potrzebowało większego wsparcia

autor: Artur Radwan24.09.2015, 07:24; Aktualizacja: 24.09.2015, 09:05
Planowany do pobrania sprzęt może być używany przy zwalczaniu przez wojsko klęsk żywiołowych.

Planowany do pobrania sprzęt może być używany przy zwalczaniu przez wojsko klęsk żywiołowych.źródło: ShutterStock

W 2016 r. nawet 420 samochodów, w tym cywilnych, może być wykorzystanych na potrzeby sił zbrojnych. Limit ten w porównaniu do obecnego zwiększono o 330 pojazdy. Takie zmiany przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia limitu świadczeń rzeczowych wykonywanych w 2016 r. na rzecz obrony państwa.

Reklama


Zgodnie z art. 208 ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 827 ze zm.) na urzędy i instytucje państwowe oraz przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne, a także osoby fizyczne może być nałożony obowiązek ponoszenia świadczeń rzeczowych na rzecz armii. Polegają one na oddaniu do używania nieruchomości i rzeczy ruchomych na cele związane z obronnością państwa. Wójt lub burmistrz (prezydent miasta) jest zobowiązany do wydania decyzji administracyjnej o przeznaczeniu nieruchomości lub rzeczy ruchomej na cele świadczeń rzeczowych, w tym planowanych do wykonania w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane