statystyki

Banki policzyły straty na spreadach. Umocnienie franka okazało się bolesne

autor: Łukasz Wilkowicz04.05.2015, 07:28; Aktualizacja: 04.05.2015, 07:54
Polska wśród frankowych liderów

Polska wśród frankowych liderówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Umocnienie franka okazało się bolesne także dla instytucji finansowych

Reklama


Zewsząd słychać zapewnienia, że styczniowe umocnienie franka szwajcarskiego nie wpłynęło negatywnie na jakość portfela kredytowego w bankach, a klienci radzą sobie ze spłatą kredytów. Kilka dni temu mówił o tym w rozmowie z DGP Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Potwierdzają to wyniki minionego kwartału. – Spłacone przez klientów raty kredytów we frankach wyniosły 86 mln franków, tyle samo, co w poprzednich kwartałach – zapewniał na spotkaniu z dziennikarzami Joerg Hassenmueller, wiceprezes mBanku odpowiedzialny za finanse. Zastrzegał jednak: – Za wcześnie, by mówić, że tak samo będzie w najbliższych latach. – Zmiany wysokości rat nie były na tyle duże, by powodować problemy kredytobiorców –deklarował z kolei Fernando Bicho, wiceprezes Banku Millennium.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Komentarze (8)

  • Fox Mulder(2015-05-04 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma strachu, banki odbiją to sobie łupiąc klientów na czym się da...

    Odpowiedz
  • jan (GE Money)(2015-05-04 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przestałem płacić, czekam na komornika...

    Odpowiedz
  • dzidek(2015-05-07 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Banki straciły? To skąd te miliardowe zyski wyprowadzane za granicę bez podatku.

    Odpowiedz
  • Beata(2015-05-04 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Biedne banki, straciły na spredzie, straciły na obniżce stóp procentowych. Państwo polskie, tzn. my musimy im koniecznie pomóc. Przecież to oczywiste, że ktoś wziął kredyt w PLN indeksowany do CHF powinien płacić Dużoooo bo bank wykalkulował sobie przyszłe zyski, które teraz przedstawia jako stratę. Cholera, co za dekiel pisał ten artykuł- zupełnie nie znający tematu, chyba, że pracownik banku - to wtedy sorry przecież dla banku każdy brak zarobku to strata. Każdy jest winien tej stracie - kochani, szturmem do banków - po kredyty, pożyczki i inne produkty - byle wysokie opłaty!

    Odpowiedz
  • olaf(2015-05-04 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ciągle pseudoekonomiści płaczą nad bankami ? co nas Polaków obchodzą straty banków ? policzcie ile traca Polacy na wysokich ratach płaconych na tych lichwiarzy !!!

    Odpowiedz
  • alek(2015-05-04 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Co mnie obchodzą problemy banków "niepolskich". To jest problem inwestorów tych banków.
    Struktura udziałów mbank:
    Commerzbank AG – 69,65% – Niemcy
    ING Otwarty Fundusz Emerytalny – 6,67% – Polska
    Pozostali inwestorzy – 23,68% – Różne

    ING:
    ING Bank N.V. – 75,00% – Holandia
    Otwarty Fundusz Emerytalny PZU “Złota Jesień” – 5,10% - Polska
    Pozostali akcjonariusze – 19,90% – Różne

    Odpowiedz
  • JERZY(2015-05-04 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU !

    Odpowiedz
  • Kredytobiorca(2015-05-04 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, jak to będzie z opłatą ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego, które teraz skoczy o kilka tysięcy...? Super, a nasze państwo głowa w piasek i udają, że nic się nie stało. Pewnie banki będą proponować "niskooprocentowane" kredyty gotówkowe na opłacenie tego szwindla.

    Odpowiedz