Według informacji Urzędu, w przypadku nowych spółek jest 13 czynnych i 25 zawieszonych prospektów emisyjnych, a w przypadku spółek już notowanych - jeden czynny prospekt i 4 zawieszone.

Wśród spółek, które planują debiut na GPW w tym roku są m.in. firma transportowo-logistyczna PKP Cargo, firma energetyczna Energa, deweloper powierzchni magazynowych i produkcyjnych MLP Group, czy notowane na NewConnect Medicalgorithmics i Elemental Holding.

Wśród zagranicznych firm, GPW może zasilić jeszcze w tym roku przechodzący z NewConnect ukraiński producent rolniczy Agroliga, czy deweloper Meridian Properties. O planach związanych z GPW oficjalnie informowały amerykańskie spółki z sektora life-science Milestone Scientific i Milestone Medical. Jak wynika z informacji ISBnews, na warszawskiej giełdzie może również pojawić się pierwsza firma z Chin - producent maszyn do produkcji pieluch.

Prospektem już notowanej spółki, który jest w trakcie zatwierdzania, może być dokument firmy dewelopersko-motoryzacyjnej Marvipol.

Dotychczas w bieżącym roku KNF zatwierdziła 6 nowych prospektów. W tym roku IPO na parkiecie głównym GPW przeprowadziły: Polski Holding Nieruchomości (PHN), Mabion, Feerum, Tarczyński, OT Logistics, litewska Avia AM i Global Cosmed.