"Mamy ambitne plany rozwoju, stąd decyzja, aby po wprowadzeniu wielu naszych klientów na rynek NewConnect w końcu samemu skorzystać z dobrodziejstw rynku kapitałowego i pozyskać kapitał od giełdowych inwestorów. Pozyskane z emisji środki przeznaczymy przede wszystkim na powiększenie naszego portfela inwestycyjnego oraz wzmocnienie działu sprzedaży" - powiedział prezes Certus Capital Tomasz Maślanka, cytowany w komunikacie.

Prognoza finansowa Grupy Certus Capital na 2013 r. mówi o osiągnięciu 1,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i  500 tys. zł zysku netto. Po trzech kwartałach br. Grupa wypracowała 1,19 mln zł przychodów i 245 tys. zł zarobku netto.

"Wykonanie prognozy jest niezagrożone. Ostatni kwartał roku powinniśmy zamknąć bardzo dobrym wynikiem, związanym z dynamiką realizowanych projektów doradczych, jak i działalności inwestycyjnej" - zapewnił Maślanka.

Certus Capital specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału dla firm, świadczeniu usług doradczych oraz kompleksowej obsłudze transakcji na rynku kapitałowym. W maju 2011 roku Certus Capital został wpisany na listę Autoryzowanych Doradców w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.