Certus Capital zadebiutuje we wtorek, 26 listopada, na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostanie wyłącznie 207 tys. praw do akcji nowej emisji, z której spółka pozyskała 1,1 mln zł brutto. Spółka sprzedała wszystkie oferowane akcje po 5,35 zł, podał Certus Capital.

"Mamy ambitne plany rozwoju, stąd decyzja, aby po wprowadzeniu wielu naszych klientów na rynek NewConnect w końcu samemu skorzystać z dobrodziejstw rynku kapitałowego i pozyskać kapitał od giełdowych inwestorów. Pozyskane z emisji środki przeznaczymy przede wszystkim na powiększenie naszego portfela inwestycyjnego oraz wzmocnienie działu sprzedaży" - powiedział prezes Certus Capital Tomasz Maślanka, cytowany w komunikacie.

Prognoza finansowa Grupy Certus Capital na 2013 r. mówi o osiągnięciu 1,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 500 tys. zł zysku netto. Po trzech kwartałach br. Grupa wypracowała 1,19 mln zł przychodów i 245 tys. zł zarobku netto.

"Wykonanie prognozy jest niezagrożone. Ostatni kwartał roku powinniśmy zamknąć bardzo dobrym wynikiem, związanym z dynamiką realizowanych projektów doradczych, jak i działalności inwestycyjnej" - zapewnił Maślanka.

Certus Capital specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału dla firm, świadczeniu usług doradczych oraz kompleksowej obsłudze transakcji na rynku kapitałowym. W maju 2011 roku Certus Capital został wpisany na listę Autoryzowanych Doradców w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.