statystyki

Rewolucja na poczcie: wszystkie rachunki opłacisz za darmo, ale pod jednym warunkiem

autor: Jacek Uryniuk04.10.2012, 07:12; Aktualizacja: 04.10.2012, 08:12
  • Wyślij
  • Drukuj
Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody w ramach grupy Poczty Polskiej - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.

Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody w ramach grupy Poczty Polskiej - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.źródło: ShutterStock

Na rynku opłat masowych szykuje się prawdziwa walka. Poczta Polska, która kiedyś była niekwestionowanym liderem, a od kilku lat konsekwentnie traci pozycję, przystępuje do kontrofensywy.

reklama


reklama


Wraz z Bankiem Pocztowym przygotowała ofertę, która ma zatrzymać odpływ klientów.

Od 1 października osoby, które zdecydują się założyć bezpłatne konto w Banku Pocztowym, mogą bez prowizji płacić za prąd, gaz, telefon czy regulować inne rachunki w każdej placówce pocztowej w kraju.

– Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody w ramach grupy Poczty Polskiej – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty. Pocztowcy liczą, że wpływy ze sprzedaży innych produktów finansowych pozwolą z nawiązką zrekompensować utratę wpływów z prowizji od przyjmowanych płatności.

Po współpracy z Pocztą przy obsłudze masowych płatności wiele obiecuje sobie także Bank Pocztowy.

– Mamy nadzieję, że pozwoli nam to osiągnąć cel strategiczny, który zakłada, że w 2015 roku będziemy mieli 3 mln klientów – powiedziała nam Magdalena Ossowska-Krasoń, rzeczniczka Pocztowego. Osiągnięcie celu ma wspierać kampania reklamowa promująca nową usługę. Ma ruszyć w najbliższą niedzielę.

Aby zrealizować strategię, bank musi jeszcze bardziej przyspieszyć. Obecnie z usług Pocztowego korzysta 1,2 mln osób, a bank ten awansował do czołówki instytucji finansowych najszybciej zdobywających klientów. W 2011 r. rachunek osobisty otworzyło w nim ponad 180 tys. osób. Był to drugi wynik na rynku – po Alior Banku. Pozycję wicelidera Pocztowy utrzymuje także w tym roku. W pierwszym kwartale bank otworzył ponad 50 tys. nowych kont. Drugi był pod tym względem jeszcze lepszy, bo ROR zdecydowało się tu założyć niemal 60 tys. osób.

BP nie ukrywa, że idzie śladem Aliora, który możliwość opłacania rachunków bez prowizji zaproponował ponad rok temu. – Dzięki temu udało nam się od lipca ub.r. pozyskać 300 tys. nowych klientów – powiedział nam Julian Krzyżanowski z Alior Banku. Dodał, że mimo iż bank nie czerpie dochodów z realizacji płatności, to i tak do interesu nie dokłada dzięki sprzedaży klientom innych produktów. – Aż 5 proc. z tych osób zaciągnęło u nas pożyczkę – podkreśla Krzyżanowski.

Bankowcy z Pocztowego mają nadzieję, że zadziała tu ten sam efekt.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP
  • ett(2012-10-04 11:32) Odpowiedz 00

    Niech jeszcze polikwidują więcej placówek w terenie, a tym szybciej obudzą się z ręką w nocniku!
    Kto będzie jeździł do miasta i stał w tasiemcowej kolejce, aby zaoszczędzić 50 groszy!

  • Poczta obsługuje Nas od urodzenia...(2012-10-04 11:00) Odpowiedz 00

    Małe Placówki znaja wszystkich swoich mieszkańców , a Listonosze to starzy znajomi ...

    Ale zamiast SMSsem dac znać że Paczka jest do odbioru na Poczcie.
    To wrzuca mi Awizo bo paki targac nie będzie - gdyby był SMS to bym 2 razy samochodem nie dymał.

    Pocztowcy... zamiast Banków - stwórzcie system obsługi Swoich Lojalnych i Stałych KLIENTÓW !!!

    chocby te SMSy o paczkach, poleconych czy przekazach pocztowych.
    czy to takie trudne

  • #(2012-10-04 10:47) Odpowiedz 00

    ...to marcheweczka już jest a gdzie kijeczek :)

  • znak(2012-10-04 13:41) Odpowiedz 00

    A co z pocztami z których nic nie można odebrać czynnymi od 9 do 14. I co mi po awizie, jak nie mam urlopu, a tylko wzięcie 1 dnia urlopu umożliwia odebranie listu poleconego.

  • badziewie(2012-10-04 14:17) Odpowiedz 00

    POCZTA próbuje już wszystkiego, niedługo to będzie można u nich kupić chleb i do chleba, tylko komu będzie się chciało stać w kolejkach.

  • observer(2012-10-04 19:26) Odpowiedz 00

    A może PIERWSZYM KROKIEM będzie likwidacja kolejek w urzędach (w całej Polsce) ???

  • K(2012-10-04 19:07) Odpowiedz 00

    Inni już dawno na to wpadli i nikt przy zdrowych zmysłach na to nie pójdzie bo nie dosyć ,że przelew idzie najkrócej 48 godzin to mam jeszcze stać w kolejkach? A ile to niby konto ma być bezpłatne? Musztarda po obiedzie!

  • ada(2012-10-04 18:13) Odpowiedz 00

    jeszcze tylko trzeba wymienić wiecznie niezadowolony personel i zlikwidować kolejki i będzie cacy

  • hitaczi(2012-10-04 10:52) Odpowiedz 00

    A może tak: rachunki opłacisz bez prowizji jeśli jednocześnie kupisz rajstopy z wystawy i SuperTydzieńTV.

  • Donek(2012-10-04 09:54) Odpowiedz 00

    Nic tej firmie już nie pomoże! A na pewno nie pomysły tego Zarządu Poczty z Łodzi.Idą po prostu na dno ale z całą kasą i ochraniają lotnisko w Modlinie

  • Jar5(2012-10-08 08:41) Odpowiedz 00

    Teoretycznie powinien to być bardzo dobry bank. Ma najwięcej placówek a w połączeniu z PKO BP najwięcej bankomatów i dlatego założyłem tam konto osobiste. Gdy przychodzę na pocztę ( do Banku Pocztowego) to z wypłatą gotówki z mojego konta jest zawsze jakiś problem - to nie działa system. to pani z okienka nie może się zalogować albo trwa "konserwacja systemu". Z bankomatu można wypłacić gotówkę tylko 2 razy w miesiącu bez opłaty manipulacyjnej. Przy następnych wypłatach pobiera się opłatę manipulacyjną 4 zł

  • michalina(2012-10-05 14:27) Odpowiedz 00

    tak to mogę stwierdzić,że panie na poczcie robią łaske ,że się tam przychodzi i coś się chce ,obsługa okropna,uśmiech przyklejony-wymuszony.Listonosze nie doręczją poczty tylko zostawiają awiza mimo ,że jest się w domu!!.Załżenienie konta w Banku Pocztowy to strata czasu i niewiarygodnośc tej instytucji!Ograniczenie godzin załatwiania petentów i ta ochrona pocztowa to żenada.Za komuny poczta w moim powiatowym mieście otwarta była do godziny 22 bo ludzie pracowali na zmiany!!! teraz do 18 jak sklep z butami. To smierdząca biedronka czynna jest do 22,żabka do 23 godziny i tam płace wszystko za grosze.Jeszcze troch to te obiekty zabytkowe o ogromnej powierzchni w których funkcjonuje poczta zamykać będą o 15 godzienie.Z poczty kiedyś polskiej to zostały tylko wspomnienia i piękne zabytkowe obiekty często w ruinie.

  • ja(2012-10-04 11:03) Odpowiedz 00

    ...kijeczek to zwolnienia listonoszy...

  • Bolo(2012-10-04 08:12) Odpowiedz 00

    Większość z pozyskiwanych klientów Banku Pocztowego to pracownicy lub rodziny pracowników zmuszanych do realizacji planu narzuconego przez zarządy. Systematycznie system informatyczny banku leży, w efekcie czego próby odzyskania gotówki przez cały dzień spełzają na niczym.

  • Małgośka45(2012-10-04 08:21) Odpowiedz 00

    A kolejki i ciągnące się godzinami stanie też zlikwidują ? Przelewy też będą szły dużo szybciej niż 3 tygodnie ? Nikt normalny w tym molochu któremu komputery zamiast pomóc przeszkodziły nie chce konta a tym bardziej kontaktu z Tą Instytucją .

  • biwi(2012-10-04 09:25) Odpowiedz 00

    Skoro ma się konto w Banku Pocztowym i można płatności dokonywać przez internet to po co chodzić jeszcze na pocztę z jakimiś rachunkami ? Przecież to logiczne.

  • ala(2012-10-04 08:44) Odpowiedz 00

    Reanimacja umarłego nic nie da.

  • rpr(2012-10-05 08:06) Odpowiedz 00

    pracowąłem w Banku Pocztowym i powiem jedno: NIE POLECAM, stawki śmiechowe, sprzęt za gierka kupowali chyba, ogołnie nie polecam. I jak ktoś tu pisał fakt, system często siada, nic nie można zrobić. Lepiej by bylo jakby BPocztowy został kupiony przez inny bank w celu przejęcia portfela klientów.