Gaz ziemny: Gazprom prędzej wstrzyma dostawy niż zmniejszy ceny dla Polski

autor: Nino Dżikija24.07.2012, 06:44; Aktualizacja: 24.07.2012, 12:39
Czy za twardą polityką gazową Gazromu wobec Polski i Ukrainy stoi Władimir Putin?

Czy za twardą polityką gazową Gazromu wobec Polski i Ukrainy stoi Władimir Putin?źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Alexander Zemlianichenko Jr.

Koncern obniżył cenę m.in. Niemcom, Estonii i Łotwie pod groźbą trybunału arbitrażowego. Z Polską i Ukrainą nie zamierza się układać. Już wiadomo, że  Gazprom nie obniży ceny gazu dla Polski. W razie przegranej w arbitrażu przed trybunałem w Sztokholmie grozi przerwaniem dostaw.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (35)

  • @10(2012-07-28 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację ten kaczor Donald nas wykończy. Wraz z Pawlakiem zawarli kontrakt na najdroższy gaz na świecie.

    Odpowiedz
  • adam(2012-07-24 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście jak zawsze biednemu wiatr w oczy. Tak jak z cenami hoteli. Jak podczas Euro Ukraińcy podnieśli ceny to krzyk się zrobił na cały kontynent, nawet sam PLATINI skarcił naszych sąsiadów, że przecież tak nie można. No a jak słyszę w Londynie hotelarze podnieśli ceny o 300% i jak makiem zasiał, nikt się nie odzywa. Jak mówił pewien filmowy ksiądz "Czasy są zawsze inne a jakby te same."

    Odpowiedz
  • krzych(2012-07-26 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    u rolników bida bo nie ma gdzie sprzedac zywnosci wiec moze trzeba zachecic ich do produkcji biomasy i robic z tego gaz.
    /umowe gazowa podpisywał Pawlak i jak pamietam to miał jeszcze uwagi ze nie wszystkim sie ona podoba?

    Odpowiedz
  • Kaczyńscy i Łupki?(2012-07-25 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    O ile wiem, Pierwszym Rządem , ktory Sam z Siebie podbił stawke dla Gaspromu - o 10 % powyzej od najwyzszej wówczas ceny w Europie, był rząd Kaczynskiego. Czyzby po to, by SKAZAĆ POLSKĘ na tak ukochany przez Braci Kaczynskich - Amerykanski Geszeft Gazu Łupkowego?

    Odpowiedz
  • lucek(2012-07-24 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to gangsterstwo, ktore uprawiaja Rosjanie ma sie do zasad WTO, ktorego Rosja jest czlonkiem

    Odpowiedz
  • zarabianie na Polsce(2012-07-25 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    To łatwizna. Bo Politycy maja wszystko w d...

    Odpowiedz
  • Leo(2012-07-24 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Do "klienta gazowni" z IP: 83.22.90.*
    Chłopie, już od pięciu lat rządzi Tusk!
    Lemingi, poo-buu-dka!

    Odpowiedz
  • garfield(2012-07-24 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przypominam że kontrakt norweski zablokował tow. Miller kreowany ostatnio jako ostatni sprawiedliwy .
    chce przypomnieć że cena metra sześciennego miała wynosić 350 USD , obecnie wynosi 500 .

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-07-24 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ministra odpowiedzialnego:

    DLACZEGO UNIA EUROPEJSKA (jak tak sie wszyscy lubia) NIE NEGOCJUJE JAKO CALOSC; JAKO WSPOLNOTA Z ROSJA.

    Ruscy nie mieliby wyboru! Albo zarobia troche, albo NIC!!!

    Odpowiedz
  • wiesiek(2012-07-24 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gazowy walduś już się przygotowuje. Julia czeka na partnera.

    Odpowiedz
  • pogromca glupich poliykow(2012-07-24 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Polscy 'poliycy' jaj nie maja. Zbudowac statek o wiekszym zanurzeniu i rozwalic im ten piracki gazociag na dnie Baltyku... Wnet by renegocjowali umowy - co statku nie mzoemy miec i sobie plywac?

    Odpowiedz
  • paweł(2012-07-24 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    w państwie prawa to taki pawlak wysokiej klasy debil dla przykladu powinien gnić w pierdlu a nie dzierrzyć cieple posadki wrzadzie

    Odpowiedz
  • karol(2012-07-24 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego port gazowy w Swinoujsciu jeszcze nie skonczony to miala byc alternatywa dla Polski . sami nieudacznicy !

    Odpowiedz
  • bill(2012-07-24 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    A co z solidarnością w UNI?

    Odpowiedz
  • YZX(2012-07-24 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlak jest głównym autorem umowy z Gazpromem !
    Ciekawy jestem, czy dostał za to jakąś "kasę" ?

    Odpowiedz
  • Czerwoni i PObarwieni bandyci liza du.y Putina,Mer(2012-07-24 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    A bandyta Tusk z swieckim agentem WSI Komorowskim dalej liza du.pe Putinowi i Merkel za POklepywanie,a narod placi zamiast prawdziwie rozliczyc czerwonych i PObarwionych bandytow !

    Odpowiedz
  • lakimakromedia(2012-07-24 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym przypomnieć, że dzięki ******* Milerowi nie powstał rurociąg do norwegi i pakt ribentrop mołotow zaczął budować swój własny rurociąg, podziękujmy ********* SLD !!

    Odpowiedz
  • bogu(2012-07-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    To geniusz negocjacyjny wicepremiera specjalnej troski.

    Odpowiedz
  • prix(2012-07-28 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekować Pawlakowi i POkemonom, którzy dali mu taką władzę.

    Odpowiedz
  • walonso(2012-07-24 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Całowanie putina jak widać kosztuje...

    Odpowiedz