Gaz ziemny: Gazprom prędzej wstrzyma dostawy niż zmniejszy ceny dla Polski

autor: Nino Dżikija24.07.2012, 06:44; Aktualizacja: 24.07.2012, 12:39
Czy za twardą polityką gazową Gazromu wobec Polski i Ukrainy stoi Władimir Putin?

Czy za twardą polityką gazową Gazromu wobec Polski i Ukrainy stoi Władimir Putin?źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Alexander Zemlianichenko Jr.

Koncern obniżył cenę m.in. Niemcom, Estonii i Łotwie pod groźbą trybunału arbitrażowego. Z Polską i Ukrainą nie zamierza się układać. Już wiadomo, że  Gazprom nie obniży ceny gazu dla Polski. W razie przegranej w arbitrażu przed trybunałem w Sztokholmie grozi przerwaniem dostaw.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (35)

  • krzyś(2012-07-24 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Podziękować mafii POpaprańców za zawarcie tak "korzystnej umowy"może za jakieś profity,lub służalczość.Ciekaw jestem czy solidarnie wstawi się za nami UNIA i jej kraje członkowskie?

    Odpowiedz
  • walonso(2012-07-24 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Całowanie putina jak widać kosztuje...

    Odpowiedz
  • Piotr(2012-07-24 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    tym też Pawlak się zajmował z PSL to on negocjował kontrakt owiany wielką tajemnicą. Jak widać czego się nie dotkną to spie...

    Odpowiedz
  • shock(2012-07-24 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    a kto zawarł taka super umowę? no kto?? z tamim nie-rządem skończymy jak Argentyna, albo gorzej :(

    Odpowiedz
  • A.(2012-07-24 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Gratulacje dla rządu. A wydawało się, że akurat ten rząd ma dobre układy z Rosją...

    Odpowiedz
  • Jasko(2012-07-24 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    mozecie wrzucac na PO czy tam inne partie, ale pamiętacje że jeżeli mówimy o demokracji to Ludzie, czyli my na nich głosowaliśmy, wybierajac ich na własne podobieństwo. Czyli sami sobie jesteśmy winni a nie jakieś tam partie. Obrażając partie rządzącą tak naprawde mówicie o sobie ;> Niestety w internecie dominują głosy anty PO a i tak mają wyższość, więc albo antyPOwcy są w internecie, albo ludzie są tak posrani że mimo złego wyboru i tak głosują na PO. cóż Polska to dziwny kraj...

    Odpowiedz
  • Największą wpadkę z GAZPROM-em(2012-07-24 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    zaliczył rząd w latach 2005-2007 /Poncyliusz, Wożniak/ i to się ciągnie za nami.
    Spóżnialstwo, niedbalstwo, obśmiewanie, opluwanie i brak na wysokim poziomie dyplomacji, efekt - PARTYJNIACTWA ZA WSZELKA CENĘ.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-07-24 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zasługa naszego "eksperta" od gospodarki, generała sikawek Pawlaka.

    Odpowiedz
  • gość-~u(2012-07-24 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    POTRAKTOWAĆ ich tak. jak WŁOSI MUSOLINIEGO-POWIESIĆ ZA JaJa

    Odpowiedz
  • klient gazowni(2012-07-24 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki ci kaczorze za szukanie wrogów za wschodnią granicą . Za takie działanie należy się sznurek

    Odpowiedz
  • bogu(2012-07-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    To geniusz negocjacyjny wicepremiera specjalnej troski.

    Odpowiedz
  • lakimakromedia(2012-07-24 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym przypomnieć, że dzięki ******* Milerowi nie powstał rurociąg do norwegi i pakt ribentrop mołotow zaczął budować swój własny rurociąg, podziękujmy ********* SLD !!

    Odpowiedz
  • wiesiek(2012-07-24 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gazowy walduś już się przygotowuje. Julia czeka na partnera.

    Odpowiedz
  • lucek(2012-07-24 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to gangsterstwo, ktore uprawiaja Rosjanie ma sie do zasad WTO, ktorego Rosja jest czlonkiem

    Odpowiedz
  • Leo(2012-07-24 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Do "klienta gazowni" z IP: 83.22.90.*
    Chłopie, już od pięciu lat rządzi Tusk!
    Lemingi, poo-buu-dka!

    Odpowiedz
  • garfield(2012-07-24 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przypominam że kontrakt norweski zablokował tow. Miller kreowany ostatnio jako ostatni sprawiedliwy .
    chce przypomnieć że cena metra sześciennego miała wynosić 350 USD , obecnie wynosi 500 .

    Odpowiedz
  • adam(2012-07-24 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście jak zawsze biednemu wiatr w oczy. Tak jak z cenami hoteli. Jak podczas Euro Ukraińcy podnieśli ceny to krzyk się zrobił na cały kontynent, nawet sam PLATINI skarcił naszych sąsiadów, że przecież tak nie można. No a jak słyszę w Londynie hotelarze podnieśli ceny o 300% i jak makiem zasiał, nikt się nie odzywa. Jak mówił pewien filmowy ksiądz "Czasy są zawsze inne a jakby te same."

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-07-24 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ministra odpowiedzialnego:

    DLACZEGO UNIA EUROPEJSKA (jak tak sie wszyscy lubia) NIE NEGOCJUJE JAKO CALOSC; JAKO WSPOLNOTA Z ROSJA.

    Ruscy nie mieliby wyboru! Albo zarobia troche, albo NIC!!!

    Odpowiedz
  • pogromca glupich poliykow(2012-07-24 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Polscy 'poliycy' jaj nie maja. Zbudowac statek o wiekszym zanurzeniu i rozwalic im ten piracki gazociag na dnie Baltyku... Wnet by renegocjowali umowy - co statku nie mzoemy miec i sobie plywac?

    Odpowiedz
  • paweł(2012-07-24 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    w państwie prawa to taki pawlak wysokiej klasy debil dla przykladu powinien gnić w pierdlu a nie dzierrzyć cieple posadki wrzadzie

    Odpowiedz