Saudyjski miliarder, książę Alwalid bin Talal poinformował w poniedziałek, że on sam i jego firma inwestycyjna Kingdom Holding Company inwestują łącznie 300 milionów dolarów w portal społecznościowy Twitter (mikroblogi).
Publikacja: 19 grudnia 2011, 09:37 Aktualizacja: 19 grudnia 2011, 09:56
źródło: Bloomberg
autor: Scott EellsTwitter przyciąga inwestorów
Alwalid podkreślił, że jest zainteresowany inwestycjami w "obiecujące, szybko rosnące biznesy o wpływach globalnych".
Twitter, umożliwiający użytkownikom przesyłanie krótkich wiadomości, odegrał istotną rolę w zapewnianiu łączności między uczestnikami protestów i przekazywaniu informacji o rozwoju wydarzeń podczas tegorocznej arabskiej wiosny.
Kingdom Holding Company jest wielkim udziałowcem Citigroup, ma tez udziały m.in. w firmie Apple i w imperium medialnym Ruperta Murdocha News Corporation.

Ponad 41 proc. gospodarstw domowych w Polsce planuje w latach 2012 – 2013 remont lub modernizację mieszkania czy domu – wynika z badań przeprowadzonych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. To nieco mniej niż w czasie ubiegłorocznego badania, kiedy takie prace deklarowało 46,1 proc. gospodarstw domowych.








